Digitālais monitorings mialģiskā encefalomielīta / hroniskā noguruma sindroma integrētai progresijas novērtēšanai
Mērķis
2. Digitālās saskarnes (interfeisa) izvietošana vienkāršotā tīmekļa lietotnē un tīmekļa saskarnes izmēģinājuma lietošana ar 4–5 apmācītiem ME/ CFS pacientiem, lai optimizētu PHDA dizainu.
3. Optimizēta prototipa izstrāde ME/CFS PHDA.
4. Lietotņu bāzēts PHDA pētījums nelielā grupā (10-12), lai novērtētu funkcionalitāti un iegūtu rezultātus par saikni starp klīniskajiem, laboratorijas un digitālajiem biomarķieriem, integrētām veselības un aprūpes sistēmām.
5. Priekšlikuma iesniegšana klīniskās validācijas un mērogošanas projektam.
Apraksts
Mialģiskais encefalomielīts/ hroniskā noguruma sindroms (ME/CFS) ir hronisks stāvoklis ar neskaidru etioloģiju un diagnostikas un progresēšanas biomarķieru iztrūkumu. Pat ar daudziem pētījumiem, kuros tiek pētīti dažādi ME/ CFS biomedicīniskie aspekti, jautājumi par atveseļošanos, atgriezeniskumu un progresēšanu paliek neskaidri. Tajā pašā laikā jaunākie pētījumi norāda uz smaguma klasēm raksturīgiem biomarķieru paterniem, tomēr, ņemot vērā lēkājošo raksturu un to, ka lielākā daļa marķieru neatstāj normālo diapazonu vai nav noteikts normāls diapazons, diagnostikas un prognozēšanas iespējām ir ierobežojumi un mazākas izredzes integrācijai veselības aprūpes sistēmā. Plaisu varētu aizpildīt digitālais asistents, kas seko pacientiem dažādos posmos un ir integrēts veselības aprūpes sistēmas funkcionālajās jomās. Iecerētajā pētījumā tiks izstrādāts digitāli integrēts palīdzības risinājums, kas balstīts uz digitālo fenotipu, savienojot digitālos biomarķierus ar iespējami labāko seruma biomarķieru komplektu. Rezultāti būs gatavi integrācijai simptomu pārbaudītāju lietotnēs un, izmantojot attiecīgās ontoloģijas pieeju, mākslīgā intelekta sistēmās. Svarīgs ciparasistenta un digitālās veselības iespējotājs ir koučings, lai uzlabotu pacienta pašpārvaldes prasmes.
