Funkcionāla tehnoloģiska sistēma Pelargonium sidoides aktīvās vielas piegādei periodonta izraisītā iekaisuma zonā (PELARGODONT)

Projekta/līguma nr.
PELARGODONT/RTB/2018/3
Projekta finansējums
23 171,00 EUR
Projekta īstenošana
01.04.2018. - 31.08.2018.

Izstrādāt Funkcionāli tehnoloģisko sistēmu Pelargonium sidoides aktīvās vielas piegādei periodonta izraisītā iekaisuma zonā.

Apraksts

Periodonta ārstēšana ietver antibiotiku un sintētisko antiseptiķu lietošanu, kas var izraisīt sistēmiskus blakus efektus un paaugstinātu baktēriju rezistenci.

Šāda stratēģija nav piemērota ilgstošai un atkārtotai lietošanai un neaptur slimības turpmāku progresu. Projekta mērķis ir izstrādāt bioloģiski noārdāmu mukoadhesīvu medikamentu piegādes sistēmu vietējai darbībai ar dabīgu aktīvo vielu periodontīta ārstēšanai. Sistēma tiks izstrādāta tā, lai Pelargonium sidoides sakņu ekstrakta optimālos līmeņus atbrīvotu ilgstošā laika periodā, nodrošinot gan vienkāršu lietojumu, gan augstu pieņemšanu pacientiem. Projekts nodrošinās inovatīvu produktu, kas palīdzēs novērst vai aizkavēt ķirurģisko ārstēšanu, novērsīs blakusparādības un baktēriju rezistenci, kā arī samazinās smago gadījumu skaitu un sociālās medicīnas izmaksas.

Projekta aktivitātes

RSU veic sekojošas projekta aktivitātes:

• Noteikt kopējo antioksidatīvo statusu (TAS) siekalu paraugos
  • Noteikt Cu,Zn-SOD (superoksīddismutāze) aktivitāti siekalu paraugos
  • Noteikt GPx (glutationperoksidtāze) aktivitāti siekalu paraugos
  • Noteikt glutationa saturu siekalu paraugos
  • Noteikt MDA (malondialdehīda) saturu siekalu paraugos
  • Noteikt 4-HNE (4-hidroksinonenāla) saturu siekalu paraugosPorozu rezorbējošu matricu izveide, to pārklāšana ar nanodaļiņām, pielietojot ultraskaņas enerģiju
  • Funkcionālā pārklājuma izgatavošana matricām pielietojot ultraskaņas tehnoloģiju
  • Matricu standarttestu in vitro un in vivo veikšana

Projekta partneri

• Polimēru un oglekļa materiālu centrs, Polijas zinātņu akadēmija, Polija