GreenTouch: Ekoloģiskās domāšanas attīstīšana augstākās izglītības nākotnei

Projekta/līguma nr.
2023-1-LV01-KA220-HED-000154847
Projekta finansējums
250 000,00 EUR
Projekta vadītājs
Projekta īstenošana
01.04.2024. - 31.03.2027.

Apraksts

Projekta mērķis ir stiprināt digitālās un zaļās spējas, lai veicinātu savstarpēji saistītas augstākās izglītības sistēmas, izmantojot starpdisciplināru sadarbību, izstrādājot un iekļaujot inovatīvus ekoloģiskajā domāšanā (EcoMind) balstītus risinājumus, lai risinātu studentu psihiskās labbūtības un ilgtspējas izpratnes jautājumus. Projekts pievēršas studentu psihiskās labbūtības pasliktināšanās problēmai un veicina domāšanas maiņu uz ekoloģisku perspektīvu, lai radītu noturīgāku un ilgtspējīgāku nākotni.

Tiks izstrādāts un pārbaudīts GreenTouch digitālais rīks un ekoloģiskās domāšanas prakses e-kurss, aptaujā un citās aktivitātēs iesaistot vairāk nekā 2000 studentu, akadēmiskā personāla un citu ieinteresēto personu. Tiks organizēta kopīga partnerorganizāciju personāla izglītošana, izmantojot brīvdabas hakatonus. Studentu, akadēmiskā personāla un studentu atbalsta personāla dalība starptautiskos apaļajos galdos un starpdisciplināras ekoloģiskās domāšanas konferences organizēšana ar vairāk nekā 700 dalībniekiem veicinās visu organizāciju savstarpējo saikni.
Projekta konsorcija sadarbība izglītības un pētniecības jomā ļaus izveidot ilgtspējīgu starpdisciplināru augstas kapacitātes organizāciju tīklu, lai veicinātu digitālās un zaļās spējas augstākajā izglītībā, izmantojot ekoloģiskajā domāšanā (EcoMind) balstītus risinājumus. Tiks izstrādāts, pārbaudīts un ieviests digitālais rīks GreenTouch un ekoloģiskās domāšanas prakses e-kurss, lai risinātu studentu psihiskās labbūtības un ilgtspējas izpratnes jautājumus.

• Rīgas Stradiņa universitāte, Latvija
  • Mariboras universitāte, Slovēnija