Medicīnas un veselības pakalpojumu jomas profesiju digitālās noturības veicināšana (DDS-MAP)

Projekta/līguma nr.
Projekta finansējums
2 477 703,77 EUR, no kuriem RSU budžets 87 908,62 EUR
Projekta vadītājs
Gita Seņka
Projekta īstenošana
01.04.2023. - 31.08.2025.

Izstrādāt jaunu apmācību saturu veselības aprūpes un ar to saistītajiem speciālistiem Eiropas Savienībā, koncentrējoties uz jaunu digitālo tehnoloģiju apguvi veselības un aprūpes pakalpojumu sniegšanā.

Specifiskie mērķi:

- Kartēt veselības aprūpes darbinieku pieejamo digitālo prasmju (rakstītprasme, digitālā transformācija, kiberdrošība, saziņa tiešsaistē) nodrošināšanu vietējā un Eiropas līmenī, lai palielinātu veselības aprūpes darbinieku digitālās kompetences.

- Sniegt zināšanas un prasmes, kas ļauj veselības aprūpes vadītājiem labāk reaģēt uz pašreizējām un jaunām veselības aprūpes problēmām, efektīvi plānot, nodrošināt, uzraudzīt un novērtēt digitālās veselības aprūpes pieejas, pielāgojot digitālās prasmes un veicināt to izmantošanas ilgtspēju.

- Sadarboties ar regulējošām iestādēm un profesionālajām asociācijām, lai veicinātu mikromācību procesu un digitālo prasmju atzīšanu.

Apraksts

Tādi notikumi kā klimata pārmaiņas, strauja masveida migrācija, pārtikas trūkums, valstu neveiksmes drošības uzturēšanā un epidēmiju klātbūtne nelabvēlīgi ietekmē Eiropas veselības sistēmu infrastruktūru un veselības aprūpes darbaspēka situāciju. Bieži vien arī veselības aprūpes speciālistiem trūkst pietiekamu zināšanu, apmācības un prasmju, lai efektīvi izmantotu digitālās tehnoloģijas, rezultātā, strādājot ar šīm tehnoloģijām, viņi bieži tiek pakļauti stresam. Lai risinātu problēmas, ko rada digitālo un elektronisko tehnoloģiju plašā izmantošana daudznozaru veselības aprūpes vidē visā ES, DDS-MAP projektā ir izveidots Eiropas konsorcijs, kurā ietilpst medicīnas, māsu apmācības, izglītības un digitālo tehnoloģiju augstākās izglītības iestādes, nevalstiskās organizācijas, veselības aizsardzības organizācijas un veselības apdrošinātāji.

Projekta laikā tiks veikta izpēte par veselības aprūpes speciālistu informētību, zināšanām un pašrefleksiju par digitālo tehnoloģiju izmantošanu gan studiju procesā, gan profesionālajā praksē, rezultātā tiks radīts pirmais šāda veida pētījums par digitālajām kompetencēm visā Eiropas Savienībā.

Tālākie projekta rezultāti paredz:

• Izstrādāt apmācības moduļus, kas sniedz zināšanas, kā risināt dažādu veselības disciplīnu vajadzības slimnīcu ārstiem, māsām, kā arī saistītajam medicīnas iestāžu personālam.
  • Izstrādāt satura pielāgošanu un adaptēšanu mikro kredītpunktu  sistēmai.
  • Papildinātās un virtuālās realitātes (AR un VR) platformas izstrādi, izmantojot DDS-MAP zināšanas.

Vadošais partneris: South East Technological University (Īrija)

Projekta partneri: Rīgas Stradiņa universitāte, IBK Management Solutions (Vācija), University College Dublin (Īrija), University of Maribor (Slovēnija), Ostfalia University of Applied Sciences (Vācija), University of Udine (Itālija), Klaipedos University (Lietuva), University of Osijeck (Horvātija), Medical University Lublin (Polija), Association of Knowledge and Technology Industries – GAIA (Spānija), Health Authority Teramo – ASL (Itālija), European Association of Service  Providers for People with Disabilities (Beļģija), biedrība Eurofortis (Latvija), Mutualia Mutual Social Security Collaboration (Spānija).

Projekta aktivitātes

RSU un Eiropas valstu eksperti veidos apmācību saturu par digitālajām tehnoloģijām (27.02.2024.)