Sadarbības seminārs ar Vācijas un Lietuvas partneru organizācijām par “Piebikstīšanas” metodes izmantošanu

Projekta/līguma nr.
Projekta / līguma nr. 2022/1
Projekta finansējums
4 088,50 EUR, grants 100 % apmērā no Baltijas-Vācijas Augstskolu biroja
Projekta vadītājs
Projekta īstenošana
01.02.2022. - 31.10.2022.

Projekta mērķis ir sadarbības seminārs ar Vācijas partnerorganizāciju par “piebikstīšanas” metodes izmantošanu sabiedrības veselīgāku ēšanas paradumu veicināšanā.

Apraksts

Latvijas sabiedrības uztura paradumi ir slikti, un ar katru gadu pieaug aptaukošanās skaits (SPKC dati: 2010. gads 45,1 %, 2018. gads jau 58,7 %), kas savukārt veicina neinfekciozo slimību attīstību, dzīves kvalitātes un dzīvildzes samazināšanos. Tāpat kā mēs, arī zinātnieki Vācijā saskaras ar grūtībām ieviest pētniecības rezultātus praksē. Vācijas kolēģiem ir pieredze pētījumu veikšanā sabiedriskās ēdināšanas vietās saistībā ar “piebikstīšanas” metodi (Nudge Method), lai uzlabotu sabiedrības veselīgākus ēšanas paradumus gan savā vidē, gan citās kultūrās. Viņu interese būtu paplašināt šādus pētījumus arī citās kultūrās, un šoreiz – Baltijas valstī.

Projektā mērķa sasniegšanai tiks veiktas šādas darbības:

1. Interesentu par “piebikstīšanas” metodes izmantošanu sabiedrības veselīgāku ēšanas paradumu veicināšanā uzrunāšana un atlase.
  2. Vieslektoru no Vācijas partnerorganizācijas uzņemšanas plānošana.
  3. Projekta partneru darba grupas plānošana un organizēšana, kuras laikā notiks pieredzes apmaiņa par veselīgāku ēšanas paradumu veicināšanas pasākumiem Latvijā, Lietuvā un Vācijā, kā arī pieredzes apmaiņa par “piebikstīšanas”metodes izmantošanu.
  4. Vācijas partnerorganizācijas vieslektoru vizīte un vieslekcija par “piebikstīšanas” metodi.
  5. Semināra par “piebikstīšanas” metodes izmantošanu sabiedrības veselīgāku ēšanas paradumu veicināšanā plānošana un norise.
  6. Vācijas partnerorganizācijas vieslektoru vizītes, projekta partneru darbagrupas un semināra par “piebikstīšanas” metodes izmantošanu sabiedrības veselīgāku ēšanas paradumu veicināšanā rezultātu apkopošana.
  7. Turpmāku pētniecības aktivitāšu ar Vācijas partnerorganizāciju plāna izstrāde.

Baltijas-Vācijas Augstskolu biroja projektu finansiāli atbalsta Vācijas Akadēmiskās apmaiņas dienests (DAAD) no Vācijas Ārlietu ministrijas piešķirtajiem līdzekļiem.