Pārlekt uz galveno saturu

Īsumā par studiju kursu

Kredītpunkti / ECTS:2 / 3
Kursa vadītājs:Gunta Sumeraga
Studiju tips:Pilna laika
Līmenis:Maģistra
Mērķauditorija:Ārstniecība
Valoda:Angļu
Zinātnes nozare:Klīniskā medicīna; Otorinolaringoloģija

Mērķis

Zināšanu un praktisko iemaņu padziļināta apgūšana, kura balstīta uz zinātniski pamatotu pieeju ausu, kakla un deguna slimību diagnostikā un ārstēšanā. Apgūt diferenciāldiagnostiku pamatojoties uz dažādu ausu, kakla, deguna simptomu interpretāciju.

Priekšzināšanas

Pamatzināšanas otorinolaringoloģijā, farmakoloģijā, imunoloģijā, radioloģijā, anatomijā, fizioloģijā, morfoloģijā, patoloģijā, onkoloģijā un ķirurģijā.

Rezultāti

Zināšanas

Studenti iegūst padziļinātas zināšanas otorinolaringoloģijā, dažādu otorinolaringoloģijas simptomu un sindromu diferenciāldiagnostikā, izprot saistību starp sistēmas saslimšanām un to izpausmēm augšējos elpceļos, dzirdes un līdzsvara orgānos.

Prasmes

Padziļināti izmeklē pacientu un atpazīst dažādus otorinolaringoloģiskus simptomus, interpretē tos, to nozīmi slimības diagnostikā. Sastāda ārstēšanas plānu. Izvērtē, kad nepieciešama ķirurģiska, kad nepieciešama konservatīva ārstēšana.

Kompetences

Atpazīst simptomus, izvērtē to nozīmi diagnozes uzstādīšanā, diferenciāldiagnozē. Sistēmisku slimību izpausmju, klīniskās nozīmības novērtēšanu augšējos elpceļos, dzirdes un līdzsvara sistēmā. Sastāda un realizē izmeklēšanas, ķirurģiskās un medikamentozās terapijas plānu pacientientiem ar dažādām ausu, kakla, deguna slimībām.

Plānojums

Kursa plāns patreiz nav pieejams.