Kursa vadītājs:Ilze Akota
Mērķauditorija:Zobārstniecība
Valoda:Angļu, Latviešu
Zinātnes nozare:Medicīna; Ķirurģija

Iegūt zināšanas bērnu ķirurģiskajā stomatoloģijā; panākt lai students apgūst iemaņas zobu, mutes, sejas un žokļu un ar tiem saistīto audu patoloģiju, diagnostiku un ķirurģisku ārstēšanu, lai droši uzsāktu patstāvīgu zobārsta praksi ar bērnu vecuma pacientiem pēc augstskolas beigšanas.

Zināšanas par anatomiju, fizioloģiju, mikrobioloģiju, ģenētiku, vispārējo ķirurģiju, pediatriju, bērnu zobārstniecību, orālo patoloģiju, ortodontiju, mutes, sejas un žokļu ķirurģiju, kā arī komunikācijas prasmes.

Studenti atpazīs mutes, sejas un žokļu patoloģijas īpatnības un spēs aprakstīt ārstēšanas metodes bērniem.

Studenti iegūs prasmes identificēt patoloģiju sejas un žokļu apvidū, noteikt nepieciešamību nosūtīt pacientu ārstēšanai pie dažādiem speciālistiem, veikt vienkāršas procedūras mutes dobuma ķirurģijā bērniem (ekstrakcijas, incīzijas, nelielas dentoalveolāras operācijas), iegūs komunikāciju prasmes ar vecākiem un bērniem.

Būt kompetentam par mutes, sejas un žokļu rajona saslimšanu un traumu diagnostiku un ārstēšanas metožu izvēli ētiskajā praksē, ievērojot attiecīgos noteikumus un ierobežojumus, nozīmējot pacientam ārstēšanu, vai nosūtot pie attiecīgā speciālista. Būs kompetenti dažādu patoloģiju diagnostikas un ārstēšanas metodēs bērniem mutes, sejas un žokļu apvidū. Studenti iemācīsies mūžizglītības nozīmi.

Plānošanas periods:2021. gada pavasara semestris
Zobārstniecība, ZF8MaģistrsObligātsIlze Šalma, Ilze Akota, Andris Bīgestāns, Miks Lejnieks, Gunārs Lauskis, Mārtiņš Lauskis
Zobārstniecība, SSNSF8MaģistrsObligātsIlze Šalma, Ilze Akota, Andris Bīgestāns, Mārtiņš Lauskis, Aldis Rozenblats
Plānošanas periods:2021. gada rudens semestris