Pārlekt uz galveno saturu

Īsumā par studiju kursu

Kredītpunkti / ECTS:6 / 9
Kursa vadītājs:Līga Kroniņa
Studiju tips:Pilna laika
Līmenis:Maģistra
Mērķauditorija:Zobārstniecība
Valoda:Angļu, Latviešu
Zinātnes nozare:Medicīna; Stomatoloģija

Mērķis

Apmācīt teorētiski un praktiski augsta līmeņa jaunos speciālistus strādāt ar bērniem dažādos vecuma posmos, sniegt zināšanas par bērnu zobu un sakodienu veidošanās principiem, mutes dobuma saslimšanām, to profilaksi un ārstēšanas iespējām.

Priekšzināšanas

Pamatzināšanas embrioloģijā, zobu anatomijā, histoloģijā, mutes dobuma saslimšanu profilaksē, pirmsklīniskā apmācībā (operatīvā zobārstniecībā), karioloģijā, endodontijā, periodontoloģijā.

Rezultāti

Zināšanas

Studiju kursa apguves rezultātā studenti iegūst zināšanas par bērnu zobu un sakodienu veidošanos, bērnu mutes dobuma saslimšanām, to profilaksi un ārstēšanu.

Prasmes

Studiju kursa apguves rezultātā studenti pratīs nodibināt kontaktu ar bērnu un bērnu vecākiem; novērst sāpes un bailes, ārstējot zobus bērniem; ārstēt kariesu, pulpītus un periodontītus piena un pastāvīgos zobos atkarībā no zobu saknes attīstības; ārstēt zobu traumas un izplatītākās gļotādas slimības bērniem.

Kompetences

Studenti spēs pieņemt lēmumus, klīniski spriest un izteikt spriedumu, lai noteiktu pacienta galīgo diagnozi, interpretējot un korelējot atradnes anamnēzē, klīniskajos un radiogrāfiskos izmeklējumos vai citos diagnostikas testos; izvēlēties piemērotāko pacienta ārstēšanas veidu, ņemot vērā pacienta vecumu, ārstēšanas vajadzību un baiļu līmeni; izglītot pacientu un viņa vecākus par mutes slimību profilaksi un ārstēšanu; novērtēt ārstēšanas rezultātus un ieteikt papildus darbības mutes veselības uzlabošanai; komunicēt ar bērniem, viņu ģimenēm un tuviniekiem.

Plānojums

Plānošanas periods:2021. gada rudens semestris
Studiju programmaStudiju semestrisProgrammas līmenisStudiju kursa kategorijaDocētājiGrafiks
Zobārstniecība, ZF7MaģistrsObligātsIlona Viduskalne
Zobārstniecība, ZF9MaģistrsObligātsIlona Viduskalne, Kristīne Kadiķe
Zobārstniecība, SSNSF7MaģistrsObligātsIlona Viduskalne
Zobārstniecība, SSNSF9MaģistrsObligātsIlona Viduskalne, Kristīne Kadiķe, Līga Kroniņa
Zobārstniecība, SSNSFz8MaģistrsObligātsJekaterīna Gudkina, Ilona Viduskalne, Jūlija Kalniņa