Struktūrvienība: RSU Liepājas filiāle
Kursa vadītājs:Santa Eglīte
Studiju tips:Pilna laika
Līmenis:Īsā cikla (Pirmā līmeņa)
Mērķauditorija:Medicīnas pakalpojumi
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Klīniskā medicīna; Sabiedrības veselība

Radīt izpratni par darba vides aizsardzību un ergonomiku, par darba aizsardzības un ergonomikas lomu veselības saglabāšanā un praktiskām izmantošanas iespējām.

Normālā anatomija, fizioloģija, informācijpratība, klīniskā medicīna, klasiskā masāža.

Studiju kursa apguves rezultātā studenti zinās darba vides aizsardzības sistēmu un ergonomikas nepieciešamību; spēs nosaukt un izskaidrot ergonomikas pamatprincipus; darba vides faktorus un indivīda spējas, kas ietekmē darba veikšanu; nosaukt un paskaidrot ergonomiskos principus masiera darbībā, iespējamo funkcionālo traucējumu cēloņus un sekas; raksturot ergonomikas lomu pilnvērtīgas veselības procesa nodrošināšanā un izskaidrot darba risku iedarbību uz cilvēka darba spējām un veselības stāvokli.

Studiju kursa apguves rezultātā studenti prot:
• identificēt darba aizsardzības, ugunsdrošības un vides aizsardzības normatīvo aktu prasības darba vietā, darba vides iespējamos kaitīgos faktorus;
• demonstrēt ergonomikas pamatprincipus, analizēt ar darbu un indivīdu saistītos ierobežojumus un resursus, kas ietekmē darba veikšanu;
• identificēt ergonomikas problēmas situācijas uzdevumos.

Studiju kursa apguves rezultātā students prot pielietot ergonomikas prasmes ikdienas darbā un profesionālajā darbībā; identificēt problēmas un atpazīt riska faktorus.

Kursa plāns patreiz nav pieejams.