Kursa vadītājs:Aleksandra Kārkle
Mērķauditorija:Zobārstniecība
Valoda:Angļu, Latviešu
Zinātnes nozare:Klīniskā medicīna

Apgūt teorētiskas zināšanas un praktiskas iemaņas pulpas un apikālā periodonta audu slimību etioloģijā, diagnostikā, profilaksē un ārstēšanā.

Orālā anatomija, orālā histoloģija, zoba embrioloģija, pulpas histoloģija, fizioloģija, orālā mikrobioloģija, imunoloģija, rentgenoloģija, zobu cieto audu patoloģija.

Studiju kursa apguves rezultātā studenti zinās un spēs izkaidrot pulpas un periapikālo audu slimību profilaksi, etioloģiju, patoloģiju. Spēs novērtēt endodontisku slimību klīniskās izpausmes un ārstēšanas iespējas. Spēs veikt sejas-žokļu sāpju diferenciālo diagnostiku un pulpas un periapikālo audu slimību diagnostiku. Izpratīs un spēs izskaidrot pulpas un periapikālo audu mikrobioloģiju un imunoloģiju, saistību ar vispārējām organisma saslimšanām. Spēs nosaukt un raksturot endodontijā lietojamos materiālus, zinās medikamentu farmakoterapiju. Spēs novērtēt ārstēšanas rezultātu un noteikt prognozi endodontiski ārstētam zobam. Spēs novērtēt indikācijas ķirurģiskai un komplicētai endodontiskai ārstēšanai un pacienta nosūtīšanai pie endodontijas speciālista.

Studiju kursa apguves rezultātā studenti pratīs pielietot specifiskus diagnostiskus testus pulpas un periapikālo audu slimību diagnostikā, veikt rentgenuzņēmumus endodontijā. Pratīs izolēt endodontiski ārstējamus zobus. Pratīs veikt vitālas pulpas ārstēšanu un profilaksi. Spēs lietot atbilstošas metodes vitālu un devitālu viensakņu un daudzsakņu zobiem ar nekomplicētu anatomiju ārstēšanai un veikt neatliekamo palīdzību akūtos gadījumos.

Studenti iegūst kompetenci endodontijā atbilstoši vispārējā zobārsta specialitātes nolikumam. Kompetence noteikt endodontiskas slimības diagnozi, pieņemt lēmumus un izvēlēties ārstēšanas veidus, kas ir saskaņā ar esošajām ārstniecības metodēm zobārstniecībā.

Plānošanas periods:2024. gada pavasara semestris
Zobārstniecība, ZF6MaģistrsObligātsAnda Mindere-Gūbele, Ksenija Siliņa, Aleksandra Kārkle, Laila Ludbārža, Elīna Gribeļska
Zobārstniecība, SSNSF6MaģistrsObligātsElīna Gribeļska, Laila Ludbārža, Marija Šubina, Anda Mindere-Gūbele
Zobārstniecība, SSNSFz5MaģistrsObligātsAnda Mindere-Gūbele, Marija Šubina, Elīna Gribeļska, Katrīna Andrejeva