Kursa vadītājs:Darja Ķīse
Mērķauditorija:Zobārstniecība
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Klīniskā medicīna; Stomatoloģija

Kurss ir domāts latviešu plūsmas studentiem Jules Allemand Trophy estētiskās atjaunošanas čempionāta ietvaros. Studentu limits - 1 grupa - 8 studenti.
Pilnveidot un padziļināt teorētiskās zināšanas par zobu virsmas morfoloģiju. Attīstīt padziļinātas praktiskās iemaņas estētiskās zobu restaurācijās, izpētīt tiešās atjaunošanas metodes frontālo un sānu zobu rajonā. Kursa ietvaros studenti tiek sagatavoti starptautiskam estētiskās plombēšanas konkursam Jules Allemand Trophy fināla kārtai. Finālā kārtā drīkst piedalīties Latvijā dzimušie studenti, kuri ir izgājuši padziļinātu teorētisko un praktisko apmācību.

Obligātas klīniskās praktiskās iemaņas terapeitiskās stomatoloģijas kursā; Zobu anatomija; Biomateriālu zinības; Latīņu valoda; Histoloģija; Zobu cieto audu patoloģijas; Zobu optika; Rentgenoloģija.

- Studenti uzskaita sejas proporciju un smaida kritēriju kopumu pie tiešām zobu restaurācijām.
- Studenti spēj aprakstīt un saskatīt detalizēto zobu virsmas morfoloģiju.
- Studenti spēj klasificēt un diferencēt zobaudu optiskās īpašības.
- Studenti iegūtās zināšanas, par zobu tiešām atjaunošanas metodēm, spēs pielietot klīniskajā darbā.

- Izvēlas tiešās zobu atjaunošanas metodi.
- Izveido optiskos efektus, balstoties uz krāsu kartes analīzes.
- Atjaunotam zoba fragmentam veic virsmas apstrādi un pulēšanu.

Izvērtē restaurācijas apjomu, metodi un tehniku, zoba tiešai estētiskai atjaunošanai.

Plānošanas periods:2024. gada pavasara semestris
Zobārstniecība, ZF8MaģistrsIerobežota izvēleDarja Ķīse