Kredītpunkti / ECTS:3 / 4.5
Kursa vadītājs:Indulis Vanags
Līmenis:2. cikla (Maģistra)
Mērķauditorija:Klīniskā farmācija
Zinātnes nozare:Medicīnas bāzes zinātne, tai skaitā farmācija; Klīniskā farmācija

Veicināt zināšanu apguvi par anestēzijas etapiem un veidiem, riskiem, par intensīvajā terapijā biežāk sastopamām situācijām, to medikamentozās korekcijas iespējām, enterālās un parenterālās barošanas pielāgošanu konkrēta intensīvas terapijas pacienta aprūpē.

Cilvēka anatomijas pamati, fizioloģija un patoloģijas pamati, medicīniskā bioķīmija, farmakoloģija, pirmās palīdzības pamati.

Studenti būs ieguvuši zināšanas, kas ļaus:
• izprast anestezioloģijas un intensīvas terapijas metodes;
• izprast anestezioloģijā izmantojamo medikamentu darbību un izmantošanas indikācijas;
• izprast šoka veidošanās un novēršanas mehānismu;
• zināt skābju-sarmu līdzsvara un asins gāzu izvērtēšanas metodes, interpretēt iegūtos datus.

Students spēs:
• interpretēt intensīvās terapijas pacienta bioķīmisko datu rezultātus, noteikt nepieciešamās terapijas korekcijas pamatojoties uz iegūtajiem rezultātiem;
• sastādīt enterālās un/vai parenterālas barošanas plānu intensīvas terapijas pacientam.

Students varēs:
• sadarbībā ar ārstniecības personām, noteikt individuālam pacientam intensīvās terapijas pacientam medikamentozas ārstēšanas plānu;
• izvērtēt medikamentozās ārstēšanas metožu priekšrocības un trūkums, sasaistot ar pacienta izmeklējumu datiem;
• uzraudzīt medikamentozās terapijas gaitu, izvērtēt rezultātus un sagatavot nepieciešamo informāciju citiem medicīnas speciālistiem.

Kursa plāns patreiz nav pieejams.