Struktūrvienība: Iekšķīgo slimību katedra
Līmenis:2. cikla (Maģistra)
Mērķauditorija:Farmācija
Zinātnes nozare:Klīniskā medicīna; Veselības aprūpe

Veidot izpratni par ģimenes ārsta prakses uzdevumiem un funkcijām, īpašu pacienta grupu (bērnu, vecāka gadagājuma pacientu, grūtnieču) aprūpes problēmām un to risinājumiem.

Cilvēka anatomijas pamati, fizioloģija un patoloģijas pamati, mikrobioloģijas pamati, farmakoloģija, imunoloģija, epidemioloģija.

Pēc sekmīgas studiju kursa prasību izpildes studējošais būs apguvis zināšanas, kas ļaus:
• izprast nozoloģisku, etioloģisku, paliatīvu, simptomatoloģisku terapiju ģimenes ārsta praksē sastopamu biežāko slimību gadījumā;
• oriantēties individuālo veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu kopumu ģimenes ārsta praksē.

Studiju kursa apguves rezultātā studenti spēs:
• komunicēt ar primārajā aprūpē esošām personām un to piederīgajiem:
• sadarbībā ar ģimenes ārstu novērtēt pacienta veselības stāvokli, ņemot vērā diagnozi, simptomus un izmeklējumu rezultātus;
• sadarbībā ar ģimenes ārstu, noteikt individuālam pacientam attiecīgu farmakoterapiju, sastādīt darbības plānus, novērtēt to realizācijas sekmīgumu apstākļos, kas raksturīgi reālām ģimenes ārstu praksēm Latvijā.

Studiju kursa apguves rezultātā studenti varēs:
• realizēt komandas darbu un sadarboties ar ģimenes medicīnai draudzīgiem speciālistiem veselības primārās aprūpes mērķu sasniegšanai.

Kursa plāns patreiz nav pieejams.