Pārlekt uz galveno saturu

Īsumā par studiju kursu

Struktūrvienība: Iekšķīgo slimību katedra
Kredītpunkti / ECTS:2 / 3
Kursa vadītājs:Jūlija Voicehovska
Studiju tips:Pilna laika
Līmenis:Bakalaura
Mērķauditorija:Ārstniecība
Valoda:Angļu, Latviešu
Zinātnes nozare:Klīniskā medicīna; Internā medicīna

Mērķis

Papildus iemācīties iekšķīgo slimību diferenciālo diagnostiku.

Priekšzināšanas

Zināšanas iekšķīgo slimību galvenajās nozoloģijās; zināt šo slimību patoģenēzi, diagnostikas, ārstēšanas un profilakses principus.

Rezultāti

Zināšanas

Pēc studiju kursa apguves students būs ieguvis izpratni par ehokardiogrāfiju, zinās, kā novērtēt asins klīniskas ainas un biežāko bioķīmisko analīžu rezultātus, viņam būs papildus zināšanas par to, kā veikt diferenciālo diagnostiku plaušu, sirds, nieru, gastrointestinālo, endokrīno un locītavu slimību gadījumā.

Prasmes

Kursā iegūtas prasmes ļauj interpretēt klīnisko un bioķīmisko asins, urīna analīzi, koagulācijas rādītājus, attiecināt to uz konkrētu klīnisko situāciju un sasaistīt to ar kopēju izmeklēšanas procesu; orientēties ehokardiogrāfijas protokolos, rādītājos un interpretēt rezultātu; atpazīt programmā minētos sindromus un saprast kādās nozoloģijās ir šādas problēmas, diferencēt tos.

Kompetences

Kompetences, kas iegūtas kursa laikā, ļauj izvirzīt darbības prioritātes un strukturēt darba uzdevumus tā, lai to izpilde visīsākā iespējamā laikā, racionāli izmantojot pieejamos resursus, uzlabotu pacienta veselības stāvokli.

Plānojums

Plānošanas periods:2023. gada pavasara semestris
Studiju programmaStudiju semestrisProgrammas līmenisStudiju kursa kategorijaDocētājiGrafiks
Medicīna, SSNMFz11MaģistrsIerobežota izvēleIlze Konrāde, Vitolds Mackēvičs, Madara Tirzīte, Juris Pokrotnieks, Artem Kalinin, Iveta Kudaba, Anna Mihailova, Aivars Pētersons, Irēna Kurcalte, Kārlis Rācenis, Jūlija Voicehovska
Plānošanas periods:2023. gada rudens semestris
Studiju programmaStudiju semestrisProgrammas līmenisStudiju kursa kategorijaDocētājiGrafiks
Medicīna, SSNMF11MaģistrsIerobežota izvēle
Medicīna, MF11MaģistrsIerobežota izvēle