Struktūrvienība: Sporta un uztura katedra
Kursa vadītājs:Rudīte Skroderēna
Mērķauditorija:Sporta treneris
Zinātnes nozare:Sporta zinātne; Sporta pedagoģija

Sniegt ieskatu elpošanas stereotipa, stājas, un statisko un dinamisko testu novērtēšanā. Mācīt analizēt lielo muskuļu grupu darbību, testēt lielos muskuļus, mācīt sastādīt vingrinājumu kompleksu indivīda kustību stereotipa korekcijai.

Anatomijā, normālā fizioloģijā.

Studiju kursa apguves rezultātā studenti zinās pamatus elpošanas un stājas stereotipiem – teorētiskos pamatus un stereotipu novērtēšanas principus; zinās elpošanas un stājas novērtēšanas principus; zinās lielo muskuļu grupu darbību un testēšanas principus; zinās statiskos un dinamiskos testus; zinās koriģējoša vingrinājumu kompleksa sastādīšanas principus.

Studiju kursa apguves rezultātā studenti pratīs korekti un metodiski pareizi noteikt elpošanas un stājas stereotipu. Pamata prasmes cilvēka ķermeņa lielo muskuļu testēšanā. Pratīs sastādīt vingrinājumu kompleksu kustību stereotipu koriģēšanai.

Izmantojot iegūtās zināšanas un pamata prasmes, studējošie spēs noteikt elpošanas un stājas stereotipus. Spēs veikt lielo muskuļu funkcionālos garuma un spēka testus. Spēs sastādīt vingrinājumu kompleksu, pamatojoties uz statisko un dinamisko testu izvērtēšanas rezultātiem.

Kursa plāns patreiz nav pieejams.