Struktūrvienība: RSU Liepājas filiāle
Līmenis:1. cikla (Bakalaura)
Mērķauditorija:Māszinības
Zinātnes nozare:Klīniskā medicīna; Veselības aprūpe

Sniegt studentam teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas par asinsrades sistēmas, imunoloģisko un muskuļu un skeleta saslimšanu būtību, to diagnostikas, ārstēšanas un aprūpes principiem, pacientu izglītošanas nozīmi un slimību profilakses pasākumiem.

Anatomija un fizioloģija, patoloģiskā fizioloģija, klīniskā farmakoloģija un medikamentozā aprūpe, transkulturālā pacientu aprūpe, vispārējā aprūpe.

Studiju kursa apguves rezultātā studenti iegūs nepieciešamās zināšanas par skeleta un muskuļu sistēmas, asinsrades sistēmas un imunoloģiskajām slimībām un to ārstēšanas principiem; iegūs nepieciešamās zināšanas par skeleta un muskuļu sistēmas, asinsrades sistēmas un imunoloģisko slimību pacientu aprūpi, biežākām aprūpes problēmām un māsas darbību to novēršanai; iegūs zināšanas par skeleta un muskuļu sistēmas, asinsrades sistēmas un imunoloģisko slimību pacientu un viņa piederīgo izglītošanas principiem; pareiza uztura principiem; dzīves kvalitātes nodrošināšanas iespējām.

Studiju kursa apguves rezultātā students pratīs pielietot iegūtās zināšanas praktiskajā darbā; sniegt aprūpi skeleta un muskuļu sistēmas, asinsrades sistēmas un imunoloģisko slimību pacientiem; atpazīt un risināt skeleta un muskuļu sistēmas, asinsrades sistēmas un imunoloģisko slimību pacientu aprūpes problēmas; veikt pacientu un viņu piederīgo izglītošanu; sniegt psiholoģisko atbalstu pacientiem un viņu piederīgajiem; veidot saskarsmi ar pacientiem un viņu piederīgajiem, ņemot vērā viņu vecumu, dzimumu, veselības stāvokli, personības īpatnības un ievērojot profesionālās ētikas principus un pacientu tiesības.

Izmantojot apgūtās zināšanas studējošais spēs novērtēt pacienta veselības stāvokli; identificēt pacientu ar skeleta un muskuļu sistēmas, asinsrades sistēmas un imunoloģiskajām slimībām vajadzības, noformulēt esošās aprūpes problēmas, prognozēt potenciālās aprūpes problēmas. Studiju kursa apguves rezultāta studējošie pratīs nodrošināt aprūpi pacientiem ar skeleta un muskuļu sistēmas, asinsrades sistēmas un imunoloģisko slimībām ārstniecības iestādē, izvērtēt aprūpes rezultātus; formulēt un raksturot psihosociālās aprūpes principus.

Kursa plāns patreiz nav pieejams.