Kursa vadītājs:Anda Mironova
Studiju tips:Pilna laika
Līmenis:Īsā cikla (Pirmā līmeņa)
Mērķauditorija:Zobārstniecība
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Klīniskā medicīna; Stomatoloģija

Sniegt studentiem praktiskas un teorētiskas zināšanas un pieredzi mutes veselības veicināšanā un izglītošanā veciem cilvēkiem.

Sabiedrības veselības un veselības veicināšanas filozofijā, sabiedrības veselībā un aprūpē zobārstniecībā, stomatoloģisko saslimšanu profilaksē.

Beidzot studiju kursu, studentiem būs zināšanas par senioru mutes veselību. Zināšanas par vecāku pacientu organisma īpatnībām, izpratne par patoloģiskiem procesiem mutes dobumā veciem cilvēkiem, zināšanas vecāku pacientu ārstēšanā un mutes veselības uzlabošanā.

Studenti pratīs izvērtēt vecu cilvēku attieksmi un zināšanas par mutes veselības veicināšanas iespējām. Sniegt rekomendācijas par diētu saistībā ar zobu kariesu. Pratīs izvērtēt medikamentu ietekmi uz mutes veselību. Veikt profilakses pasākumus un sniegt mutes higiēnas pasākumus gados veciem cilvēkiem.

Studenti spēs pielietot zināšanas, sniedzot aprūpi vecāka gada gājuma cilvēkiem klīnikā, izvērtējot vispārējo veselības stāvokli un ieradumus.
Būs kompetences – identificēt riska grupas atbilstoši pacienta prasmēm mutes dobuma higiēnā, kariesa intensitātes noteikšana, periodonta un mutes gļotādas stāvokļa un oklūzijas izvērtēšana.
Spēs izstrādāt mutes veselības izglītības, profilakses un klīniskās ārstēšanas plānu, tā sniedzot piemērotu ārstēšanu katram vecāka gadagājuma pacientam.

Kursa plāns patreiz nav pieejams.