Struktūrvienība: Patoloģijas katedra
Mērķauditorija:Ārstniecība
Valoda:Angļu, Latviešu
Zinātnes nozare:Klīniskā medicīna; Patoloģija

Sniegt klīniskās studijas uzsākušam studentam padziļinātu izpratni par gastrointestinālo slimību patoģenēzes funkcionālajiem un morfoloģiskajiem aspektiem.

Nepieciešams pabeigt Patoloģijas un biopsiju kursu (A līmenis).

Studiju kursa apguves rezultātā students zinās un spēs argumentēti izskaidrot dažādu gastrointestinālo slimību un to ietvaros noritošu vispārīgu patoloģisku procesu būtību, cēloņus un riska faktorus, patoģenēzi un tās atspoguļojumu klīniskās norisēs, laboratorajos un attēldiagnostikas izmeklējumos, iespējamās komplikācijas un sekas, iznākumus.

Students pratīs argumentēti izvērtēt biežāk sastopamo gastrointestinālo slimību patoģenēzi, saistīt to ar slimību klīniskajām izpausmēm un diagnostikas pamatiem, kā arī praktiski rīkoties, lai organizētu ģimenes ārsta vai speciālista praksē nepieciešamos audu izmeklējumus, interpretētu un kritiski analizētu to rezultātus saistībā ar slimības kopējo ainu.

Iegūtās kompetences aptver gastrointestinālās sistēmas orgānu slimību patoģenēzi un kalpo kā bāze tālākajām klīniskajām studijām klīnisko kompetenču iegūšanai.

Plānošanas periods:2024. gada pavasara semestris
Medicīna, SSNMF8MaģistrsIerobežota izvēle