Kursa vadītājs:Aldis Rozenblats
Mērķauditorija:Zobārstniecība
Valoda:Angļu, Latviešu
Zinātnes nozare:Klīniskā medicīna

Iepazīstināt studentus ar oro-faciālās sistēmas patoloģiju klīniskās, morfoloģiskās un laboratorās izmeklēšanas iespējām.

Uzsākot studiju kursu (vai studiju kursa semestri) jābūt sekmīgi nokārtotiem visiem iepriekšējos studiju semestros atbilstošajā studiju plānā (D1 forma) paredzētajiem pārbaudījumiem.
1. Mutes dobuma anatomija. 2. Normālā un patoloģiskā fizioloģija. 3. Medicīniskā bioloģija. 4. Normālā histoloģija un patoloģiskā histoloģija. 5. Mikrobioloģija. 6. Farmakoloģija. 7. Iekšķīgās slimības.

Studiju kursa apguves rezultātā studenti iegūs pamatzināšanas, kas būs nepieciešamas, diagnosticējot patoloģiskās izmaiņas mutes dobumā, t.sk. citu slimību un blakus slimību izpausmes. Studenti apgūs morfoloģiskās diagnostikas iespējas, laboratoro datu patoloģijas interpretāciju, izmeklēšanas secību un ārstēšanas plānošanu. Studenti apgūs arī tiesu medicīnas izmeklēšanas metodes un to izmantošanu personas identifikācijā.

Pratīs diagnosticēt un atšķirt primāros un sekundāros slimību elementus, lasīt asins, bioķīmiskos analīžu datus, identificēt fizioloģisko procesu izmaiņas, attīstoties mutes dobuma patoloģijai.

Kursa apguve dos iespēju studentiem sākt profesionālu mutes patoloģiju diagnostiku saistīt ar visaptverošu ārstēšanas plānu, kura izveidošanā būtiskākais ir balstīties uz pacienta vispārējās veselības stāvokļa novērtējumu.

Plānošanas periods:2024. gada pavasara semestris
Zobārstniecība, SSNSF6MaģistrsObligātsAldis Rozenblats