Struktūrvienība: RSU Liepājas filiāle
Kursa vadītājs:Lelde Atvara
Studiju tips:Pilna laika
Līmenis:Īsā cikla (Pirmā līmeņa)
Mērķauditorija:Medicīnas pakalpojumi
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Vides zinātne

Veidot izpratni par sabiedrības veselību un epidemioloģiju, veselības aprūpes organizācijas pamatprincipiem, vides un veselības mijiedarbību, mikroorganismu attīstības likumsakarībām un saistību ar apkārtējo vidi, vides aizsardzības regulējošajiem noteikumiem, kaitīgo faktoru ietekmi uz indivīdu un masiera darbu. Izprast to pielietojumu veselības aprūpē masiera profesijas kontekstā.

Priekšzināšanas bioloģijā.

Studiju kursa apguves rezultātā studenti spēs identificēt un formulēt sabiedrības veselības, veselības organizācijas, epidemioloģijas pamatus. Zinās starptautiski akceptētās pamatvērtības, uz kurām balstās veselības politika, veselības organizācijas pamatus, galvenos starptautiskos un Latvijas veselības politikas dokumentus. Nosaukt galvenos inficēšanās riskus un izsargāšanās iespējas profesionālajā darbībā saskarē ar klientu.

Studenti pratīs klasificēt sabiedrības veselības prioritātes un novērtēt preventīvas medicīnas aktualitātes. Identificēs nepieciešamo masiera profesionālo aspektu nodrošinājumu Latvijas valsts veselības aprūpes organizatoriskajā struktūrā un vadībā. Pratīs formulēt un diskutēt par vides piesārņojuma radītajām sekām, vides un masiera mijiedarbību.

Studenti spēs izvērtēt epidemioloģisko situāciju profesijas kontekstā, balstoties uz aktuāliem sabiedrības veselības kritēriju konceptiem, ievērot ārstniecības jomas normatīvo aktu prasības profesionālā jomā. Spēs profesionāli organizēt savu darbību, atbilstoši profesijas standartam. Izpratīs vides aizsardzības uzdevumu – ekoloģisko problēmu risināšanu, lai novērstu vides piesārņojumu, saglabātu cilvēku veselību, atpazīs vides faktoru ietekmi uz cilvēka veselību un risinās vides veselības problēmas savā darba vietā.

Kursa plāns patreiz nav pieejams.