Kursa vadītājs:Anda Mironova
Studiju tips:Pilna laika
Līmenis:Īsā cikla (Pirmā līmeņa)
Mērķauditorija:Zobārstniecība
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Klīniskā medicīna; Stomatoloģija

Ar padziļinātu teorētisko zināšanu, kā arī modelētu situāciju un psiholoģisko vingrinājumu palīdzību sagatavot Zobārstniecības fakultātes zobu higiēnistu studentus darbam ar bērniem zobārstniecībā psiholoģiski netraumējošā veidā. Palīdzēt studentiem apzināties savas saskarsmes stiprās un vājās puses darbā ar pacientiem.

Vidusskolas līmeņa zināšanas saskarsmes psiholoģijā.

Sekmīgas studiju kursa apguves rezultātā studenti varēs:
• nosaukt galvenās verbālās un neverbālās saskarsmes īpatnības, to izpausmes un praktisko nozīmi bērnu zobārstniecībā;
• raksturot pirmsskolas, jaunākā skolas vecuma bērnu un pusaudžu psiholoģiskās un saskarsmes īpatnības;
• nosaukt baiļu un trauksmes iemeslus un izpausmes zobārstniecībā, kā arī to pārvarēšanas un mazināšanas metodes;
• identificēt sarežģītos pacientus un izveidot savu taktiku darbā ar tiem.

Sekmīgas studiju kursa apguves rezultātā students novērtē pacienta baiļu un trauksmes līmeni, kā arī psiholoģisko un emocionālo briedumu zobārstniecības situācijās, kā arī klīnikā piemēro optimālo taktiku (vārdus un uzvedību) baiļu un trauksmes mazināšanai.

Sekmīgas studiju kursa apguves rezultātā studenti spēj veiksmīgi sadarboties ar bērniem un citiem sarežģītiem pacientiem zobārstniecības situācijā, atbilstoši viņu vecumam, veselībai un psiholoģiskajām īpatnībām.

Kursa plāns patreiz nav pieejams.