Kursa vadītājs:Natālija Vedmedovska
Līmenis:2. cikla (Maģistra)
Mērķauditorija:Ārstniecība
Valoda:Angļu, Latviešu
Zinātnes nozare:Medicīnas bāzes zinātne, tai skaitā farmācija

Apmācīt studentiem praktiskās un teorētiskās iemaņas ginekoloģisko orgānu normas variantu USG vizualizācijā un biežāko šo orgānu patoloģiju vizualizācijā, kā arī novērtēt agrīnu grūtniecību un tās biežākās komplikācijas.

Sievietes anatomija un fizioloģija, neatliekamās medicīnas pamati, Studiju kurss “Dzemdniecība un ginekoloģija”, kā arī veiksmīgi apgūts studiju programmas “Radioloģijas pamati” A sadaļas saturs.

Studiju kursa apguves rezultātā studējošie iegūst papildus zināšanas vēdera un ginekoloģisko orgānu ultrasonogrāfijā, kā arī biežāko šo orgānu patoloģiju ultrasonogrāfijas (USG) vizualizācijā neatliekamajā dzemdniecībā un ginekoloģijā, lai noteiktu biežākus asiņošanas un sāpju cēloņus.

Praktiskās iemaņas darbā ar ultrasonogrāfijas iekārtu un simulatoru. Ultrasonogrāfijas iekārtas dažādu zondu, režīmu un iestatījumu pielietojums. Ultrasonogrāfiska mazā iegurņa un vēdera dobuma orgānu normālā anatomija, kā arī šo orgānu vizualizācija pataloģiskos gadījumos.

Studenti spēs pielietot iegūtās zināšanas un prasmes akūtas situācijas neatliekamajā dzemdniecībā un ginekoloģijā, kā arī spēs apstiprināt grūtniecības dzīvotspēju, noteikt grūtniecības laiku, lokalizāciju un izslēgt daudzaugļu grūtniecību.

Plānošanas periods:2024. gada rudens semestris
Medicīna, MF11MaģistrsIerobežota izvēle