Kursa vadītājs:Guntars Selga
Mērķauditorija:Medicīnas pakalpojumi; Ārstniecība; Sabiedrības veselība
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Klīniskā medicīna; Uzturzinātne

Padziļināt izpratni par fizioloģiskajiem procesiem mutes dobumā un to saistību ar gremošanas traktu, mutes kā vienas no nozīmīgākajiem kuņģa zarnu trakta sastāvdaļām nozīmi barības uzņemšanā, gremošanas un uzsūkšanās procesā. Pilnveidot studentu zināšanas un prasmes par uztura lomu mutes veselības nodrošināšanā un par uzturvielu, mikronutrientu deficīta agrīnās atklāšanas iespējām mutes dobumā, lai savlaicīgi atklātu un novērstu malnutrīcijas risku.

Uzsākot studiju kursu (vai studiju kursa semestri) jābūt sekmīgi nokārtotiem visiem iepriekšējos studiju semestros atbilstošajā studiju plānā (D1 forma) paredzētajiem pārbaudījumiem.
Pamatzināšanas bioloģijā, ķīmijā.

Sekmīgi apgūstot šo kursu, studenti izpratīs uztura un mutes veselības savstarpējo saistību, sapratīs, ka uzturs un tā atsevišķās sastāvdaļas var kā pozitīvi, tā negatīvi ietekmēt mutes veselību, kā arī zinās, kā samazināt atsevišķo uztura komponentu negatīvo ietekmi uz mutes dobumu klīniskajā praksē.

Studenti būs apguvuši pamatzināšanas un prasmes uzturvielu, mikrouzturvielu deficīta agrīnās atklāšanas iespējas mutes dobumā, dzeramo enterālo ēdināšanas maisījumu un zondes enterālās ēdināšanas izmantošanā pacientiem, kuriem ir traucēta normāla uztura uzņemšana caur muti (žokļu lūzums, mutes vēža pacienti, u.c.).

Tiks padziļinātā izpratne par profesionālām ar uzturu un mutes veselību saistītām likumsakarībām un to izmantošanu zinātniskos pētījumos.

Kursa plāns patreiz nav pieejams.