Kursa vadītājs:Olga Juhņeviča
Mērķauditorija:Māszinības
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Vēsture

Sniegt zināšanas un radīt izpratni par māsu profesijas attīstību vēsturiskā kontekstā, par māzinību teorijām un konstatēt to saistību ar mūsdienīgām pārmaiņām veselības aprūpē.

Pasaules vēsturē, Latvijas vēsturē un dabaszinātnēs.

Studiju kursa apguves rezultātā studenti iegūs padziļinātas zināšanas par māsu profesijas attīstības vēsturisko gaitu senatnē un profesionālo attīstību 18.-20.gs., to izglītību, darba pienākumu aprakstu un aktivitāti sabiedrībā, Māszinību zinātnes klasiskām teorijām un jēdzieniem, jaunākām teorijām un aprūpes modeļiem Māszinībās un ar to saistītām teorijām, spēs izprast to ietekmes māsu profesionālā attīstībā mūsdienās.

Studenti spēs analizēt, sintezēt un interpretēt māsu profesijas attīstību dažādos vēsturiskos posmos, ņemot vērā medicīnas un māsu profesionālās prasmes attīstību, izvērtēt un orientēties Māszinību zinātnes teorijās, salīdzināt Māszinību teorijas pēc hronoloģijas, līmeņa, pieejas un satura.

Izvērtēs un pamatos māsu profesijas attīstības saiknes un ciklisko attīstību ar pārmaiņām profesijā mūsdienās, identificēs Māszinību teorijas un citu ar veselības aprūpes jomu saistīto zinātņu teorijas un jēdzienus māsu praksē, spēs tos izskaidrot, interpretēt un zinātniski argumentēt.

Plānošanas periods:2024. gada pavasara semestris
Māszinības, MZF2BakalaursObligātsOlga Juhņeviča, Diāna Platace, Lelde Atvara