Pārlekt uz galveno saturu

Ir pierādīts, ka video izmantošana mācību procesā palielina studējošo iesaisti un notur uzmanību studiju procesam. Lai izmantotu šo resursu, RSU IT departaments ir ieviesis jaunu un inovatīvu atbalsta sistēmu multimediāla video satura veidošanai, kas ir īpaši izstrādāta, lai uzlabotu Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) mācību un pētniecības saturu un palīdzētu efektīvāk sasniegt nospraustos mācību un zinātnes komunikācijas mērķus. Piedāvātā platforma sniedz daudzveidīgas iespējas un rīkus, lai padarītu mācību saturu dinamiskāku, aizraujošāku un pieejamāku studentiem, pētniekiem un citiem interesentiem.

Viena no lielākajām šīs atbalsta sistēmas priekšrocībām ir tās spēja apvienot visus video veidošanas procesa posmus vienuviet, sākot ar sagatavošanās darbiem, piemēram, konsultāciju sniegšanu par idejām, scenārija izstrādi, līdz pat video producēšanai, kas ietver filmēšanu RSU video studijā, augstskolas telpās vai jebkur citur ārpus universitātes. Šī atbalsta sistēma nodrošina arī satura montāžu un pēcapstrādi, lai rezultātā docētāji un pētnieki iegūtu profesionālu augstas kvalitātes video saturu. Tā ir iespēja praksē iepazīt un izmēģināt aprīkojumu, apgūt filmēšanas un filmēšanās pamatprincipus, knifus un trikus zinošu speciālistu vadībā.

Lai palīdzētu interesentiem labāk izprast video veidošanas procesu, mācību satura pielāgošanu šim formātam un sagatavotu scenārija veidošanai un filmēšanai, aicinām pieteikties uz konsultāciju pie mūsu pieredzējušiem ekspertiem, kuri sniegs padomus un atbalstu.

Līga Ozoliņa
Prodekāna p. i., Studiju programmu kvalitātes attīstības vadītāja, Docētāja, Pētniece
Andris Bruģis
IT projektu vadītājs
Ainārs Siliņš
IT projektu vadītājs

Video satura iespējas

Tiešraide

Tiešraide attiecas uz tiešu notikumu vai saturu pārraidi reālā laikā. Tā ietver audio un video signālu pārraidi caur dažādiem medijiem, piemēram, internetu. Skatītāji var vērot saturu reāllaikā, kamēr tas notiek, bez kavēšanās vai iepriekš ierakstītiem elementiem.

Tiešraides piemērs

Videoieraksts

Video ieraksts iemūžina kustīgu attēlu un skaņu. Video ieraksti var tikt saglabāti, rediģēti un kopīgoti dažādos digitālos formātos, kas ļauj atskaņot tos dažādās ierīcēs.

Videoieraksta piemērs

Flip

Flip ir interaktīva displeja ierīce, kas ļauj lietotājiem rakstīt, zīmēt, rediģēt un kopīgot saturu, izmantojot pieskārienu un rakstīšanas rīkus. Flip piedāvā dažādas funkcijas, piemēram, atzīmēšanu, ierakstīšanu un tiešraides kopīgošanu, kas veicina interaktīvu mācību un efektīvu sadarbību gan klātienē, gan attālināti.

Samsung Flip 3 video (angļu valodā)

Learning glass

Learning glass (no angļu valodas – mācību stikls) ieraksts ietver satura ierakstīšanu, izmantojot learning glass rīku. Learning glass ir caurspīdīga stikla tāfele jeb panelis, kas ļauj lietotājam rakstīt vai zīmēt uz tās, vienlaikus atrodoties ar seju pret kameru. Ierakstījumā tiek fiksēti gan lietotājs, gan uzrakstītais/zīmētais saturs, nodrošinot iesaistošu un dinamisku mācību pieredzi.

Learning glass lietošanas piemērs

Green screen

Green screen (no angļu valodas – zaļais ekrāns) ieraksts ietver filmēšanu ar runātāju vienmērīgi zaļa fona priekšā. Pēcapstrādes laikā zaļā krāsa tiek digitāli aizstāta ar citu attēlu vai video, radot ilūziju, ka runātājs atrodas citā vietā vai vidē.

Green screen video piemērs

Tehniskās iespējas

Studija
  • Learning glass caurspīdīgās tāfeles ieraksts​
  • Interaktīvā satura ieraksts​
  • Zaļā ekrāna ieraksts​
  • Video diskusiju ieraksts​
  • Tiešraides​
Ierakstu telpa
  • Sarunu diskusiju ieraksts​
  • Video lekciju ieraksts​
  • Tiešsaistes konferences moderēšana​
  • Audio ieraksts​
  • Tiešsaistes nodarbību vadīšana​
Citas iespējas
  • Laboratoriju eksperimentu ieraksti​
  • Operāciju ieraksti​
  • Simulāciju ieraksti​
  • Tiešraides​
  • Piefilmējumu filmēšana​
  • Interviju filmēšana​

Video satura veidošanas process

Video satura veidošanas procesa 4 posmi - konsultācija, scenārijs, filmēšana, pēcapstrāde