Pārlekt uz galveno saturu

Rīga Stradiņa Universitāte (RSU) darbiniekiem, studentiem un citiem interesentiem piedāvā izmantot RSU telpas ar modernu aprīkojumu. Telpas var izmantot gan lekcijām, gan konferencēm, semināriem un citiem pasākumiem.

Telpu aprīkojums

RSU aula

RSU aula aktīvu darbību ar misiju kalpot izglītībai, zinātnei un mākslai sākusi 2009. gadā. RSU aula ir centrālā vieta, kur norisinās tādi universitātes akadēmiskās un saviesīgās dzīves svarīgākie notikumi kā imatrikulācijas ceremonija, izlaidumi, zinātniskās konferences, inaugurācijas un gadskārtas svinības, pašdarbības māksliniecisko kolektīvu koncerti u. c.

Par nozīmīgām aulas priekšrocībām uzskatāmas tās akustiskās īpašības un multifunkcionālās iespējas. Aulai piemīt arī izcils skanējums. Tā ir būvēta saskaņā ar augstas klases akustikas projektu, tādēļ tā ir īpaši piemērota klasiskās, kā arī mūsdienīgās mūzikas un akustiskajiem koncertiem gan viena solista, gan orķestra sastāvā.

Aulas kompleksa iespējas

 • Īpaši izvēlēts un skanīgs Steinway & Sons koncertflīģelis, kas ikdienā novietots speciālā slēgtā telpā
 • Kvalitatīva apskaņošanas un apgaismes tehnika, viena priekšējās un divas virsgaismas stangas, sānu gaismas
 • Multimediju aprīkojums – trīs ekrāni (divi aizmugures projekcijas, viens priekšējās projekcijas)
 • 600 sēdvietu
 • Mūsdienīga tulkošanas sistēma, kas ir savietojama ar citām Latvijas tirgū esošajām sistēmām

RSU Aulas virtuālā tūre

Par RSU aulas izmantošanas iespējām sazināties ar

Astra Puriņa
Vadītāja, RSU aula
RSU centrālā ēka
Rīga, Dzirciema iela 16
+37167409276
astra [pts] purinaatrsu [pts] lv
Hipokrāta auditorija

Hipokrāta auditorija ir viena no vismodernāk aprīkotajām auditorijām Latvijas augstākās izglītības telpā. Auditorijas ietilpība ir līdz 160 personām, kas padara to piemērotu nelielām konferencēm, semināriem, vieslekcijām un prezentācijām.

Hipokrāta auditorijas tehniskās iespējas

 • Centralizēta auditorijas vadība ar vienu pieskārienjutīgu vadības paneli. Iespējams regulēt ne tikai prezentācijas norisi, bet arī auditorijas apgaismojumu, apskaņojumu un klimatu
 • Moderna "Polycom" videokonferenču iekārta ar divām kamerām un visā auditorijā izvietotiem mikrofoniem, kas ļauj vienlaicīgi piedalīties videokonferencē gan lektoram, gan auditorijai
 • Trīsdimensiju objektu un dokumentu kamera, kas parāda dokumentus, telpiskus priekšmetus un rentgena uzņēmumus. Divi neatkarīgi auditorijas ekrāni piedāvā lektoram vienlaicīgi parādīt prezentāciju un uzskates materiālu.
 • Bezvadu internets

Tehniskie dati

Griestu mikrofoni

Mikrofoni ir paredzēti auditorijas sēdvietās esošo cilvēku runas uztveršanai un pārraidīšanai uz attālināto vietu (far end) videokonferenču laikā, sarunas dalībniekam neatstājot savu vietu. Katrs no astoņiem mikrofoniem nosedz vidēji 1/8 daļu no kopējās auditorijas apjoma. Mikrofoni ir stiprināti iekārtajos griestos, pirms videokonferences sākuma ar elektrisko liftu tie tiek nolaisti no griestu līmeņa līdz nepieciešamajam augstumam virs auditorijā esošajiem cilvēkiem; pēc videokonferences tie tiek uzvilkti atpakaļ griestu līmenī. Mikrofonu risinājums nav izmantojams, lai runu translētu lokālajā auditorijā esošajos skaļruņos. Mikrofoni ir izmantojami lokālajam audio ierakstam. Katrs mikrofons ir aprīkots ar papildus priekšpastiprinātāju. Uztveres diagramma: kardioīds (cardioid). Frekvenču josla: 65-20 kHz.

Lekternē  iebūvēts monitors

Monitors paredzēts prezentāciju attēlošanai no stacionārā datora, dublējot uz projektora ekrāna esošo informāciju. Izmantojot iebūvēto monitoru, lektoram nav nepieciešams pastāvīgi pagriezties, lai aplūkotu projicēto attēlu.

Kontroles 19" LCD monitors

Monitors ir paredzēts informācijas attēlošanai no visiem iespējamajiem signālu avotiem (stacionārais dators, videokonferenču iekārta, vizualizācijas kamera, DVD, satelītuztvērējs, portatīvie datori u.c.). Monitoru var izmantot gan informācijas dublēšanai (jo pie prezidija galda esošie cilvēki atrodas ar muguru pret projekcijas ekrāniem), gan lai varētu aplūkot informāciju, pirms tā tiek attēlota uz projekcijas ekrāniem vai videokonferenču sistēmā.

Centrālais vadības kontrolieris

Kontrolieris kopā ar pieskārienjutīgo vadības paneli ir paredzēts visu audiovizuālo, signālu apstrādes, kā arī apgaismojuma un ventilācijas iekārtu vadībai, lai tās darbotos pēc iepriekš definētiem scenārijiem lietotājiem vienkārši saprotamā veidā, aizvietojot katras individuālās iekārtas tālvadības pultis.

Vizualizācijas kamera

Kamera ir paredzēta dokumentu un trīsdimensiju objektu attēlošanai uz projekcijas ekrāniem vai videokonferenču sistēmā. Vizualizācijas kamera ir aprīkota ar optisko mērogošanu, kas ļauj pilnā ekrāna izmērā bez kvalitātes zudumiem attēlot dokumentus (piemēram, izdrukas, grāmatas, kodoskopu plēves u.tml.) vai trīsdimensiju objektus (piemēram zāļu iepakojumi, audu paraugi, kauli u.tml.) ar minimālo izmēru 80x107 mm un maksimālo izmēru 1200x1600 mm. Tā kā kamera atrodas pie griestiem, tad uz galda virsmas neatrodas neviena kameras sastāvdaļa vai pieslēguma vadi. Uztvertais laukums no kameras puses tiek izgaismots un līdz ar to lietotājs var precīzi redzēt, kuras objekta daļas tiek attēlotas uz ekrāna (vai videokonferenču sistēmā) un kuras nē. Papildus uz galda novietojamais panelis ļauj attēlot rentgena uzņēmumus ar maksimālo izmēru 430x359 mm.

Auditorijas

Katra RSU auditorija ir aprīkota ar multimedijas vadības paneli, kas nodrošina vienkāršu un ērtu darbu ar auditorijas aprīkojumu.

1. auditorija

 • 243 vietas
 • Iebūvēta prezentācijas tehnika ar diviem projektoriem, zaļā tāfele
 • Dokumentu kamera, kas piedāvā rādīt uz ekrāna lapu vai priekšmetu, kas novietots uz galda

2. auditorija

 • 243 vietas
 • Iebūvēta prezentācijas tehnika ar diviem projektoriem, zaļā tāfele
 • Dokumentu kamera, kas piedāvā rādīt uz ekrāna lapu vai priekšmetu, kas novietots uz galda

3. auditorija

 • 243 vietas
 • Iebūvēta prezentācijas tehnika ar diviem projektoriem, zaļā tāfele
 • Dokumentu kamera, kas piedāvā rādīt uz ekrāna lapu vai priekšmetu, kas novietots uz galda

Senāta zāle

 • 50 vietas

Lai uzzinātu par telpu īres iespējām Rīgas Stradiņa universitātē (RSU), sazinieties ar