Pārlekt uz galveno saturu
Jubilejas

Šogad aprit 100 gadi, kopš pirmās ārstniecības personas – 19 žēlsirdīgās māsas – absolvēja toreizējo Žēlsirdīgo māsu skolu, tagadējo RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžu.

1920. gada rudenī pēc Latvijas Sarkanā Krusta vadītāja Jāņa Jankovska iniciatīvas tika nodibināta Latvijā pirmā Žēlsirdīgo māsu skola. Šo gadu laikā tā vairākkārt mainījusi nosaukumu: tā bijusi gan Veselības departamenta māsu skolu pie Rīgas 4. slimnīcas, Rīgas 4. medicīnas skola, 1992. gadā atgriezusies pie Latvijas Sarkanā Krusta Rīgas medicīnas māsu skolas nosaukuma, bet 2010. gada 1. janvārī kļuva par Rīgas Stradiņa universitātes koledžu.

100 gadu laikā ir mainījušies nosaukumi, bet nav mainījies izglītības augstais līmenis un misija sagatavot augstas kvalitātes speciālistus. Pašlaik RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledža (SKMK) ir viena no prestižākajām koledžām Latvijā.

Liels ieguldījums RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžas panākumos, sagatavojot visā Latvijā un arī ārzemēs pieprasītus augsta līmeņa speciālistus, ir tās ilggadējai direktorei Inārai Upmalei, kura koledžu sāka vadīt 2014. gadā.

Šīsvasaras izlaidumā diplomu ieguva 37 ārsta palīgi, 18 neatliekamās medicīnas ārsta palīgi, 18 masieri, 13 farmaceita asistenti, 166 māsu palīgi un 22 zobārsta asistenti, savukārt specializāciju psihiatrijā un narkoloģijā ieguvušas 43 māsas.

skmk_arsta_paligu_izlaidums_2023.jpg

Ārsta palīgu izlaidums 2023. gada vasarā. Pirmajā rindā centrā – RSU rektors prof. Aigars Pētersons, pa labi – koledžas direktore Ināra Upmale, pa kreisi – RSU veselības studiju prorektors prof. Guntis Bahs

skmk_masu_paligu_izlaidums_2023.jpg

Māsas palīgu izlaidums 2023. gada vasarā

SKMK ir bijusi un būs mūsdienīga, sociāli atbildīga un atpazīstama izglītības institūcija veselības aprūpes un sociālās labklājības jomā Latvijā un Eiropā.