Pētniecība

Gadskārtējai Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studentu zinātniskajai konferencei Health and Social Sciences, kas norisināsies 2020. gada 27. un 28. martā, jau sākusies dalībnieku reģistrācija – veselības aprūpes un sociālo zinātņu studenti aicināti pieteikt savus ziņojumus un reģistrēties klausītāju statusā. Aizvadīto gadu laikā konference ir izaugusi par Baltijā lielāko šāda veida studentu zinātnisko pasākumu, un pērn konferences 17 tematiskās sekcijas, vieslekcijas un praktiskās darbnīcas pulcēja vairāk nekā 2000 dalībnieku no Latvijas un ārvalstu augstskolām.

Starptautisko studentu zinātnisko konferenci Health and Social Sciences rīko RSU Studējošo pašpārvalde ar mērķi veicināt jauniešu iesaisti pētniecībā, iepazīstinot ar aktuālākajiem studentu veiktajiem pētījumiem un radot starptautisku platformu, kur tīkloties un rast aizmetņus jaunai zinātniskai sadarbībai. "Šis pasākums ir kas vairāk nekā tikai konference, tā ir dalīšanās ar vērtībām un idejām, tā ir kopīga nākotnes veidošana," saka ārpolitikas pētnieks Mārtiņš Daugulis, kura ievadreferāts par kritisko domāšanu atklāja vienu no aizvadīto gadu konferencēm.

Studentiem būtu vērts zinātniskā darba izstrādi uztvert ne tikai kā obligātu nosacījumu, bet arī kā savas profesionālās pilnveides iespēju un visu iespējamo cēloņsakarību meklēšanas rīku, uzsver RSU Studējošo pašpārvaldes zinātnes virziena vadītāja Sintija Kukaine. Konferencē 2020. gada pavasarī dalībniekiem būs iespējams sevi pilnveidot divu dienu garumā meistarklasēs un darbnīcās gan medicīnas un veselības aprūpes, gan sociālo zinātņu tematiskajās sekcijās. Tā kā nākamais būs jubilejas gads, atzīmējot konferences 70. gadadienu, šis zinātniskais notikums paredzēts īpaši vērienīgs un inovācijām bagāts, sola konferences rīkotāju komanda, kuras priekšgalā šogad ir RSU Medicīnas fakultātes 5. kursa studente Marija Luīze Kalniņa.

Atzinību par RSU studentu konferences Health and Social Sciences vērienu paudusi arī Latvijas Studentu apvienība, piešķirot šim starptautiskajam notikumam balvu Gada projekts 2018. Nākamā pavasara konference būs sestā pēc kārtas, kas atvērta arī ārvalstu studentiem un notiek angļu valodā. Līdzšinējos gados tēzes iesnieguši studenti no Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Zviedrijas, Polijas, Vācijas, Čehijas un citām valstīm.

Plašāka informācija pieejama konferences mājaslapā isc.rsu.lv.

ISC2020_poster-lead.gif