Skolēniem

Pētnieciskā žurnālistika, Vides politika un klimata izmaiņas, Indijas reģionālā un globālā politika, ES tiesības, Līderība un efektīva vadība, Sociālais darbs ar ģimeni, Veselības informācija – šie un daudzi citi Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studiju kursi akcijas Pielaiko studijas ietvaros uz brīdi atvērti ikvienam interesentam.

Ikgadējā akcija veidota kā palīginstruments jauniešiem ceļā uz īstās studiju programmas izvēli. Pielaiko studijas ļauj pievienoties RSU studentiem lekcijās un nodarbībās, lai gūtu pilnīgāku iespaidu par iecerētās studiju programmas saturu, formātu un mācībspēkiem.

Epidemioloģiskās situācijas dēļ lekcijas lielākoties notiks tiešsaistē.

RSU medicīnas studente Annija Anete Ule norāda, ka tieši pēc dalības akcijā Pielaiko studijas sākusi aktīvi gatavoties studijām. "Tikai iekāpjot medicīnas studenta kurpēs un pievienojoties mikrobioloģijas nodarbībā, es sapratu, ka mani patiesi aizrauj šī joma, turklāt es pārstāju baidīties, ka šī studiju programma man nebūs pa spēkam," norāda Annija, kurai RSU nu rit jau otrais studiju gads.

Iespēju iejusties studenta ādā līdz šim ik gadu izmantojuši simtiem skolēnu, turklāt šogad, pateicoties tiešsaistei Zoom un Panopto platformu, piedalīties varēs daudz plašāks skaits interesentu. Lai gan rudens semestra lekciju grafiks tiek nemitīgi papildināts, jau patlaban RSU mājaslapā var pieteikties uz lekcijām latviešu un angļu valodā 33 studiju kursos dažādās sociālo zinātņu un veselības aprūpes studiju programmās.

Eiropas studiju fakultātē jauniešiem pieejamas lekcijas par politisko kultūru, vides politiku, Indijas reģionālo un globālo politiku, kā arī par ASV iekšpolitiku un ārpolitiku (angliski). Komunikācijas fakultātes paspārnē vidusskolēni gūs ieskatu stilistikā un rediģēšanā, kā arī pētnieciskās žurnālistikas attīstībā, formātos un metodēs. Savukārt Juridiskās fakultātes piedāvājumā ir tādas tēmas kā Eiropas Savienības tiesības un mantojuma tiesības.

Tikmēr Morfoloģijas katedras mācībspēki piedāvā uz brīdi iekāpt topošā ārsta, rehabilitācijas speciālista vai cita veselības aprūpes jomas eksperta kurpēs, apgūstot elpošanas orgānu sistēmu vai muguras muskuļu uzbūvi, kā arī citas medicīniskas tēmas. Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultāte piedāvā iedziļināties veselības jēdzienā, tās izvērtēšanas pieejās, demogrāfiskajos rādītājos un citās tēmās. Savukārt māszinību docētāji skolēniem ļaus ieskatīties studiju kursos, kas aptver līderības un efektīvas vadības, aprūpes filozofijas, veca cilvēka aprūpes un citas tēmas. RSU apgūstama arī studiju programma Sociālais darbs, kuras mācībspēki vidusskolēniem piedāvās virkni profesijā ievadošu lekciju.

Līdz pavasarim lekcijas un nodarbības plāno piedāvāt arī citas RSU fakultātes, tāpēc Pielaiko studijas kalendāram aicinām sekot līdzi visa akadēmiskā gada garumā.

Lai arī akcija galvenokārt domāta vidusskolēniem, pieteikties aicināts ikviens interesents!