Pētniecība
Tradicionālie pasākumi

27. un 28. martā norisinājās Rīgas Stradiņa universitātes (RSU)  9. starptautiskā studentu konference Health and Social Sciences (International Student Conference Health and Social Sciences), kas pulcēja vairāk nekā 2500 studentu, kuriem zinātne ir īpaši svarīga. Šogad pēc četru gadu pauzes konference atkal notika klātienē, piedāvājot iespēju pieslēgties arī attālināti tiešsaistē.

Kopumā konferencē tika prezentēti 345 pētījumi, no tiem 244 darbi bija veselības aprūpes sekcijās, 59 klīniskie gadījumi – sešās klīnisko gadījumu sekcijās (iekšķīgajās slimībās, ķirurģijā, onkoloģijā, neiroloģijā un pediatrijā), bet 42 darbi – sociālo zinātņu sekcijās. Ar saviem pētījumiem uzstājās un tos klausījās dalībnieki no 27 pasaules valstīm: Lietuvas, Polijas, Ukrainas, Igaunijas, Vācijas un daudzām citām Eiropas un pasaules valstīm.

Divu dienu garumā konferences dalībniekiem bija iespēja ne tikai piedalīties sekcijās ar saviem pētījumiem, bet arī klausīties un smelties idejas no paneļdiskusijām par tādām tēmām kā Mākslīgais intelekts medicīnā un zinātnē – draugs vai drauds? un Virtuālā realitāte, digitālās īpašumtiesības un decetralizācija – sapnis vai realitāte?. Sociālo zinātņu studējošajiem tika piedāvāts piedalīties studentu raidierakstā Skaļāk, Juridiskā fakultāte organizēja tiesu izspēli, un bija iespējams diskutēt ar filmas Dear future children veidotāju Fabianu Lību (Fabian Lieb).

Konferences dalībnieki varēja viesoties RSU Anatomijas muzejā, spēlēt galda spēles, piedalīties Scavanger hunt un iepazīt jaunus cilvēkus tīklošanās pasākumos. Bija iespēja pilnveidot savas praktiskās iemaņas 23 veselības zinātņu darbnīcās dažādās nozarēs, piemēram, dermatoveneroloģijā, reimatoloģijā un radioloģijā, un piedalīties operācijas simulācijā, acs preparēšanā un mikroskopēšanā. Spraigs darbs norisinājās sešās sociālo zinātņu darbnīcās, piemēram, žurnālistes un influenceres Evas Johansones meistardarbnīcā Klimata taisnīgums mūsu ikdienas rīcībās. Bez tā visa bija bagāta sociālā programma, kas sevī ietvēra neformālu saliedēšanās pasākumu dalībniekiem, vakariņas ārvalstu un vietējiem žūrijas locekļiem un vieslektoriem, tai pašā laikā notika ekskursija Latvijas Organiskās sintēzes institūtā un bija iespējams mācīties par efektīvas prezentācijas veidošanu sadarbībā ar RSU Eiropas studiju fakultāti un kompāniju White Label.

Konference sasniedza savu kulmināciju ar Grand Prix un Case Report (klīnisko gadījumu ziņojumu) finālu, kur visaugstāk novērtētie darbi sacentās par labāko pētījumu un klīniskā gadījuma apraksta statusu un vērienīgām naudas balvām. Pirmo vietu Grand Prix ieguva Trifons Popovs (Trifon Popov) no Bulgārijas ar pētījumu Montmorillonite-cytochrome c composite nanoparticles with selective anticancer effect for treatment of neoplasms with superficial location, bet labākais klīniskā gadījuma ziņojums konferencē bija RSU studentei Kristīnei Lapšovai – Salt-losing tubulopathy: a gitelman syndrome.

Visus uzvarētājus var uzzināt konferences mājaslapā.

Paldies ikvienam starptautiskās studentu konferences dalībniekam! Gan konferences zinātniskā žūrija, gan organizatoru komanda bija sajūsmā par jūsu aktivitāti un patiesi augsta līmeņa zinātniskajiem darbiem.

Uz tikšanos 2024. gadā! Zinātne ir bezgalīga.

Starptautisko studentu konferenci, kas notika RSU Zinātnes nedēļas 2023 ietvaros, rīkoja RSU Studējošo pašpārvalde ar mērķi veicināt pētniecību, dalīties ar savu pieredzi un dibināt jaunus kontaktus. Gadu gaitā studentu konference kļuvusi par vienu no lielākajām studentu konferencēm Ziemeļeiropā.