Rezidentūra

Apsveicam rezidentus ar iegūtajām godalgotajām vietām šāgada RSU integrētajā rezidentu zinātniski praktiskajā konferencē Mūsdienu aktualitātes medicīnā!

1. vieta – Baiba Rezgale; zinātniski pētnieciskais darbs Mental health and conspiracy theories in the general population of Latvia during the COVID-19 emergency state

Sekojot līdzi notikumiem Latvijā un pasaulē, īpaši šajā unikālajā laikā, nereti mati ceļas stāvus un rodas interese pētīt, kas mudina cilvēkus pieņemt kādu pārliecību vai lēmumu. Neviltotā interese, lieliskā komanda un ieguldītais darbs, lūk, devis arī pirmos rezultātus. Šī atzinība ir kā papildu dzinulis turpināt iesākto un balva – iespēja to reāli izdarīt! Paldies!

baiba_rezgale.jpg

2. vieta – Zane Freimane; zinātniski pētnieciskais darbs Tick-borne encephalitis vaccine failures – review of the literature and 12-year population-based data

Atceros, kā piektajā medicīnas studiju gadā veicu savu pirmo pētniecisko darbu par ērču encefalītu bērniem. Toreiz biju tik pārsteigta, cik ļoti katrs darba secinājums ievirzīja jaunus un negaidītus izpētes virzienus. Turpināju un turējos uz pētniecības viļņa, kas nejauši noveda arī līdz tai īstajai tēmai, kuru tālāk paralēli rezidentūrai vēlējos realizēt arī doktorantūras studijās.

Vēlos iedrošināt savus kolēģus, ka bieži vien tā īstā pētniecības tēma parādās vienīgi darba procesā, nevis uzreiz, tādēļ vissvarīgāk ir iesākt, un, kad pareizais ceļš ir atrasts, pētniecības process aizrauj un ar degošām acīm un pārliecību gribas iesaistīties jebkurā diskusijā.

zane_freimane.jpg

3. vieta – Anija Meiere; zinātniski pētnieciskais darbs Indirect impact of COVID-19 pandemics on health-related quality of life and specialized health care in children with chronic diseases in Children’s Clinical University Hospital of Latvia

Pamatstudiju laikā darbība zinātnē, manuprāt, bija drīzāk obligāta prasība, nepieciešamība, tomēr jau tad mani aizrāva dalība zinātniskajās konferencēs gan kā organizatoram, gan dalībniekam. Konferences šķiet kā zinātnes svētki, kur ir iespēja iepazīties ar jaunākajiem pētījumiem, kolēģu veikumu, smelties idejas jauniem projektiem. Darbība zinātnes jomā rezidentūras laikā man ir devusi iespēju būt starptautisku projektu dalībniecei, darboties komandā ar pieredzējušiem kolēģiem, piedalīties dažādās starptautiskās konferencēs un semināros. Uzskatu, ka tas attīsta arī papildu kompetences un prasmes paralēli ikdienas darbam ar pacientiem.

3. vieta – Jānis Vētra; zinātniski pētnieciskais darbs Impact of COVID-19 Pandemic on Stroke Endovascular Treatment in P. Stradiņš Clinical University Hospital

anija_meiere.jpg