Pārlekt uz galveno saturu
Aula

Tam, ka ērģeles var atskaņot arī Renāra Kaupera dziesmas, apstiprinājums tika gūts trešdien, 3. oktobrī, kad izpārdotajā koncertuzvedumā Viens prāts ar otru Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) aulā tikās ērģelniece Iveta Apkalna, Renārs Kaupers, Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas bērnu koris un Eināra Lipska instrumentālā grupa. Ar šo sirsnīgo un enerģijas pilno koncertu tika atklāta RSU aulas koncertsezona.

Renāra Kaupera dziesmas viņa paša, Hamburgas Elbas filharmonijas goda ērģelnieces Ivetas Apkalnas un bērnu kora izpildījumā klausītājiem bija iespēja klausīties jau pērn Latgales vēstniecībā Gors starptautiskā ērģeļmūzikas festivāla ORGANismi atklāšanā. Lielās intereses dēļ šogad festivāla komanda lēma atkārtot koncertuzvedumu Viens prāts ar otru divos izpārdotos koncertos – 2. oktobrī Rēzeknē, bet 3. oktobrī Rīgā, RSU aulā.

RSU aula, kas zināma arī kā Pārdaugavas koncertzāle, var lepoties ne vien ar Steinway koncertflīģeli, bet arī kopš pērnā gada ar īpašām digitālajām ērģelēm. "Pasaulslavenās ērģelnieces Ivetas Apkalnas iesvētītas, tās pavērušas koncertzālei jaunus muzikālus apvāršņus. Ērģeļu monumentālais skanējums lieliski papildina akadēmiskos pasākumus, taču vienlaikus tās ievērojami dažādojušas RSU aulas koncertdzīvi. Ērģeles skanējušas gan kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, gan, kā tas bija koncertā Viens prāts ar otru, kopā ar māksliniekiem, kuri vēl ir skolēni," stāsta RSU aulas vadītāja Astra Puriņa.

Esot uz šī radošā viļņa, tapusi ideja arī par RSU veltījumu Latvijas simtgadei – koncertu Teic, kur zeme tā, kas aptvers mūziku no iemīļotākajām latviešu kinofilmām. Šis koncerts paredzēts novembrī, un uz vienas skatuves pulcēs kā solistus Ēriku Egliju un Gintu Andžānu, tā RSU Tautas deju ansambļa Ačkups un jauktā kora Rīga dalībniekus.