Skolēniem

Atklājot Latvijas skolēnu 42. zinātniskās pētniecības darbu konferenci, piektdien, 20. aprīlī, sešu augstskolu rektori un izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis parakstīja memorandu par sadarbību skolēnu zinātniskās pētniecības darbības veicināšanā.

Atklāšanas pasākumā LU aulā memorandu parakstīja Rīgas Stradiņa universitātes rektors Aigars Pētersons, LU rektors Indriķis Muižnieks, Rīgas Tehniskās universitātes rektors Leonīds Ribickis, Latvijas Lauksaimniecības universitātes rektore Irina Pilvere, Liepājas Universitātes rektore Dace Markus un Daugavpils Universitātes rektors Arvīds Barševskis.

Memorands starp Latvijas vadošajām universitātēm paredz to labāku sadarbību, bet skolēniem – vieglāku piekļuvi augstskolu mācībspēkiem, zinātniekiem un viņu vadītajām laboratorijām.

Šogad uzaicinājumu piedalīties zinātniskās pētniecības darbu konferences trešajā posmā – valsts konferencē – saņēma 978 audzēkņi. Viņi divās dienās prezentēs pavisam 798 pētnieciskos darbus 23 zinātņu sekcijās. Populārākās no tām ir veselība, ķīmija, bioloģija un inženierzinātnes.