Pētniecība
Starptautiskā sadarbība
Sabiedrības veselība

Noslēdzot bilaterālo sadarbības projektu Covid-19 sabiedrības veselības efektu modelēšana gados vecākiem cilvēkiem Latvijā un Islandē, nr. FM2021/23 (EEZ/NOFI/DIV), Rīgā 19. un 20. jūnijā norisinājās divi semināri.

ageing_c19_latvia_iceland_jun2023.png

19. jūnijā semināru Latvija Baltijas un Ziemeļvalstu novecošanas pētniecības kontekstā atklāja Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja direktors Stefans Eriksons (Stefan Eriksson), atzīmējot kopējās demogrāfiskās attīstības tendences un ar tām saistīto nepieciešamību apvienot spēkus gan pētniecībā, gan praktiskā darbībā. Seminārā tika prezentēts projekta rezultātu pārskats un dalībnieki diskutēja par 67 gadus un vecāku cilvēku veselību un labbūtību Latvijā un Islandē. Tāpat tika pārrunāts nākotnes sadarbības projektu Ilgtspējīga darba dzīve Ziemeļvalstu-Baltijas reģionā, ko atbalsta Ziemeļvalstu Ministru padomes zinātnes sadarbības platforma NordForsk. Seminārs notika Ziemeļvalstu Ministru padomes birojā Latvijā, ar kuru pētnieku grupai ir izveidojusies veiksmīga un tālejoša stratēģiska sadarbība, un tajā piedalījās Baltijas, Ziemeļvalstu un ASV pētnieki, kā arī pārstāvji no valsts pārvaldes un nevalstiskām organizācijām.

20. jūnijā seminārs par novecošanu Baltijas–Ziemeļvalstu reģionā pulcēja dalībniekus no Rīgas Stradiņa universitātes zinātniskā un akadēmiskā personāla, kā arī klausītājus no citām organizācijām. Seminārā par veselīgas novecošanas indeksa (Healthy Ageing Index – HAI) izstrādi, metodoloģiju un izmantoto pieeju tā aprobācijā divās valstīs ar atšķirīgām datubāzēm ar savu viedokli dalījās pētnieki no Rīgas Stradiņa Universitātes, Upsalas Universitātes, Islandes Universitātes, Viļņas Universitātes, Tallinas Universitātes un Teksasas Tech Universitātes.

eea-and-norway_grants1.png

nordforsk.png