Starptautiskā sadarbība

22.–25. maijā Ālandu salās notika starptautiskā projekta Ārstniecības, darba drošības un neatliekamās palīdzības prasmju saskaņošana Baltijas jūras kuģniecībā (OnBoard-Med, Harmonization of on Board Medical Treatment, Occupational Safety and Emergency Skills in Baltic Sea Shipping) ceturtā klātienes partneru tikšanās. Tikšanos organizēja projekta vadošie partneri no Turku Lietišķo zinātņu universitātes (Turku University of Applied Sciences) un Ālandu Lietišķo zinātņu universitātes (Åland University of Applied Sciences). Pasākumā kopā ar pārējiem projekta partneriem piedalījās RSU Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātes Māszinību un dzemdību aprūpes katedras projektā iesaistītie darbinieki. Rīgas Stradiņa universitāte ir viens no pieciem partneriem šajā projektā.

Pasākuma pirmajā dienā Ālandu Lietišķo zinātņu universitātes rektors Jūnass Vallers (Jonas Waller) sveica projekta dalībniekus un iepazīstināja plašāk ar universitātes darbību. Projekta vadītāja Suvi Kivela (Turku Lietišķo zinātņu universitāte) iepazīstināja klātesošos ar projekta aktualitātēm, darba grupu vadītāji iepazīstināja ar paveikto līdz šim studiju kursu izstrādē un turpmākajiem uzdevumiem. Projekta dalībniekiem tika demonstrēti jūrniecības izglītošanā izmantojamie simulatori. Dienas izskaņā notika diskusijas par efektīvu mācīšanās procesu, izmantotām formām un metodēm, kā arī tika pārrunāta studiju materiālu piemērotība kursu mērķiem un izvirzītajiem uzdevumiem.

Otrajā dienā sadarbības partneru darbs turpinājās vadības, studiju programmu izstrādes un komunikācijas darba grupās, kurās tika pārrunāti projekta budžeta jautājumi, noteikti tālākie mērķi un uzdevumi studiju kursu attīstīšanai, diskutēts par pilotkursu studējošo novērtēšanas formas saturu, kā arī pārrunāts projekta aktualitāšu izdevuma saturs. Dienas noslēgumā notika vadības grupas (Steering group) sanāksme, kurā tās dalībnieki iepazīstināja ar savas institūcijas aktualitātēm studiju kursu izstrādē un pilotēšanā, projekta vadošie partneri iepazīstināja ar trešajā periodā paveiktajiem darbiem un plānoto ceturtajā periodā, kā arī sanāksmes dalībnieki tika iepazīstināti ar pilotkursu norisi, rezultātiem un diskutēja par turpmāko studiju kursu pilnveidošanu.
Trešajā dienā Ālandu salās norisinājās jūrniecības dienai veltīta konference, kurā uzstājās projekta vadošie partneri no Turku Lietišķo zinātņu universitātes,  prezentētējot OnBoard-Med projektu.

Nākamā projekta partneru klātienes tikšanās notiks šā gada 25.–27.septembrī Rīgā un to organizēs Rīgas Stradiņa universitāte.

Projekts OnBoard-Med tiek īstenots no 2016. gada 1. septembra līdz 2019. gada 30. maijam. Tā galvenais mērķis ir saskaņot un attīstīt mācību kursus ārstniecības, neatliekamās palīdzības un darba drošības prasmju pilnveidei Baltijas jūras kuģniecībā, kā arī attīstīt pārrobežu sadarbību starp medicīnas un jūras transporta institūcijām.