Intervijas
Māszinības

“Māsas un citi ārstniecības speciālisti, kas aprūpē smagi slimus pacientus, bieži ietekmējas, un viņu līdzpārdzīvojums vai empātija, kas parasti ir pozitīva, var kļūt mediķim kaitējoša, it īpaši tad, ja māsai ir daudz smagu un pat mirstošu pacientu,” stāsta Rīgas Stradiņa universitātes (RSU)  Māszinību un dzemdību aprūpes katedras vadītājs docents Kristaps Circenis.

Ja medicīnas darbinieks dziļi emocionāli iesaistās, tad attīstās tādas negatīvas parādības kā nogurums, aizkaitināmība, depresija, varētu būt arī fiziski traucējumi, kas atstāj iespaidu pat uz darba kvalitāti, tātad, iespējams, arī uz pacientu drošību.

Kā šos simptomus sevī un kolēģos savlaicīgi pamanīt un kā tos novērst, docents K. Circenis stāsta videointervijā.