Starptautiskā sadarbība
EIT Health

8. oktobrī Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta veselības kopienas (EIT Health) Latvijas pārstāvniecība, kura atrodas Rīgas Stradiņa universitātē, rīkoja darbnīcu Trīs efektīvi veidi, kā veidot savu uzņēmuma stāstu (Three effective ways to build your business story). Darbnīca notika kā daļa no inovāciju festivāla Icebreakers’21 (icebreakers.lv).

Viens no EIT Health Latvijas pārstāvniecības mērķiem ir uzlabot jaunu inovatoru spējas attīstīt savas idejas un pārvērst tās jaunuzņēmumos, kas spējīgi nest peļņu. Neatņemama daļa no šā procesa ir prasme spēt sevi un savu uzņēmumu pasniegt saistošā veidā. Lai inovāciju festivāla Icebreakers’21 dalībniekus apmācītu veidot sava uzņēmuma stāstu, EIT Health Latvijas pārstāvniecība uzaicināja darbnīcu vadīt Ēvu Kiuru (Eeva Kiuru, attēlā) – jaunuzņēmēju un Somijas veselības aprūpes inovāciju ekosistēmas eksperti.

eeva_kiuru.png

Darbnīcas laikā Ēva paskaidroja, kas ir uzņēmuma stāsts un kādēļ tam ir tik liela nozīme, definēja stāsta elementus un apmācīja dalībniekus par trim dažādiem uzņēmuma stāsta veidiem. Darbnīcas praktiskajā daļā viņa palīdzēja dalībniekiem izveidot sava uzņēma vienlīnijas stāstu – kad uzņēmējam ir tikai dažas sekundes pateikt pašu kodolīgāko un svarīgāko par sevi, un ar to pavēstīt pēc iespējas vairāk informācijas, kā arī atstāt labu iespaidu. Pēc darbnīcas noslēguma Ēva turpināja atbildēt uz dalībnieku jautājumiem, kuri izmantoja iespēju dzirdēt viņas eksperta viedokli.

“Mārketings nav tikai tevis izveidotā produkta vai sniegtā pakalpojuma prezentēšana, bet arī stāsti, kurus vari pastāstīt par sevi, kā arī problēmu, ko tavs uzņēmums risina. Šā iemesla dēļ ir svarīgi iemācīties efektīvus un pārliecinošus veidus, kā pastāstīt, ko tavs uzņēmums dara, kam tas kalpo un kā tas ietekmē pasauli.”

Ēva Kiuru

Ēvai ir 20 gadu starptautiska pieredze veselības aprūpes inovāciju komercializācijā un citos ar inovācijām saistītos darbos četrās dažādās lomās: starptautiskais un produktu mārketings vadošā veselības aprūpes tehnoloģiju pionieru uzņēmumā Polar Electro, ekosistēmas attīstība Somijā sadarbībā ar Oulu Wellness Institute, dibinātāja veselības aprūpes inovāciju izglītības uzņēmumam Health Innovation Academy (healthinnovationacademy.com), kā arī pedagogs un sertificēta skolotāja darbs (arī pasniedzot lekcijas Oulu Universitātē).

EIT Health Latvijas pārstāvniecības nākamais pasākums inovatīviem jauniešiem būs ikgadējais iDays hakatons, kas notiks novembra sākumā.

E-pasts saziņai: eithealthatrsu[pnkts]lv.