Darbiniekiem
Starptautiskā sadarbība

Pagājušajā nedēļā no 3. līdz 5. martam notika Eirāzijas Augstākās izglītības samits EURIE 2021, kas pulcēja gandrīz 3000 delegātu no 400 augstskolām un augstākās izglītības iestādēm 65 valstīs. Šogad samits notika tiešsaistē, pievēršoties pandēmijas ietekmei uz augstāko izglītību pasaulē.

eurie_logo.jpg

Samitā Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) tika pārstāvēta sesijā par medicīnas augstskolu spēju adaptēties pandēmijai. Starptautisko sakaru departamenta direktore Baiba Pētersone prezentēja RSU trešās misijas nozīmi nacionālās veselības aprūpes ekosistēmas stiprināšanā, izmantojot Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta veselības kopienas (EIT Health) piedāvātās iespējas.

Prezentācijā tika akcentēta RSU EIT Health centra spēja adaptēties situācijai, piedāvājot virtuālas aktivitātes dažādiem veselības aprūpes ekosistēmas dalībniekiem – slimnīcu un veselības iestāžu personālam, uzņēmējiem, politikas veidotājiem, studentiem un jauniešiem, pacientu organizācijām u. c. auditorijām.

Samita trijās dienās tika apskatīts plašs augstākās izglītības jautājumu spektrs – digitalizācija un digitālās kompetences, mākslīgā intelekta izmantošana studiju procesā, kvalitātes nodrošināšanas jautājumi, STEM izglītība, Erasmus+ starptautiskie attīstības virzieni, virtuālās mobilitātes un prakses, augstskolu internacionalizācija, utt.

Pasākumā kā īpašie runātāji, kuri ieskicēja pēcpandēmijas augstākās izglītības tendences, uzstājās Vašingtonas universitātes kanclere Katerīna Franka (Katherine Frank) no ASV un Katāras fonda pārstāvis Francisko Marmoleho (Francisco Marmolejo) no Katāras.

Papildus augstskolām no dažādiem pasaules reģioniem pasākumā piedalījās pārstāvji no Eiropas Komisijas, Britu Padomes, Eiropas Universitāšu asociācijas, Universitāšu starptautiskās asociācija, ASV Publisko universitāšu sistēmas un ASV vadošās MOOCs platformas Coursera.