Darbiniekiem
Starptautiskā sadarbība

No 18. līdz 22. oktobrim notika globālais starptautiskās izglītības samits Student Journey, kuru organizēja Londonā bāzētā starptautiskās izglītības mediju un analītikas kompānija THE PIE. Ar RSU pieredzi samita paneļdiskusijā par atbalsta sniegšanu ārvalstu studentiem dalījās universitātes Starptautisko sakaru departamenta direktore Baiba Pētersone.

starpt_izgl_samits_student_journey.jpg

Paneļdiskusijā īpaši tika akcentēti Covid-19 radītie izaicinājumi ārvalstu studentiem un izglītības iestāžu sagatavotība šos izaicinājumus pārvarēt. Diskusijā tika apskatīti tādi jautājumi kā ārvalstu studentu apmierinātība un studiju turpināšana, digitālo platformu izmantošana ārvalstu studentu atbalstam, sociālo mediju kanālu efektivitāte saziņai ar ārvalstu studentiem, ārvalstu studentu integrēšana augstskolā attālināto studiju laikā utt.

Kopā ar B. Pētersoni paneļdiskusijā piedalījās augstākās izglītības organizāciju pārstāvji no dažādiem pasaules reģioniem: ASV izglītības kompānijas University Bridge līdzdibinātājs Andrjū Ulmans (Andrew Ullman), Kanādas nodarbinātības aģentūras EnPoint izpilddirektore Šantāla Braina (Chantal Brine), Lielbritānijas Tīsaidas universitātes studentu labklājības virziena vadītāja Sāra Bišopa (Sarah Bishop) un Austrālijas starptautiskās izglītības aģentūras Study Cairns studentu atbalsta vadītāja Tatjana Mota (Tathiana Mota). THE PIE izpilddirektore Eimija Beikere (Amy Baker) moderēja paneļdiskusiju.

Samitā vairāk nekā 50 runātāju apskatīja dažādus jautājumus, kas saistīti ar starptautisko izglītību – nākamās paaudzes studiju mārketings un studentu rekrutēšana, tiešsaistes izglītība un kiberdrošība, atbalsts ārvalstu studentiem un studentu mentālā veselība, kā arī nodarbinātība. Uzmanība tika veltīta arī nacionālajām izglītības politikām un starptautiskai studentu mobilitātei tādos pasaules vadošajos studiju galamērķos kā Lielbritānija, ASV, Kanāda, Austrālija, Ķīna un Indija.