Absolventiem
Uzņemšana

Veiksmīgi noslēgusies šīs vasaras uzņemšana Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) pamatstudiju un maģistra studiju programmās. Kopā tajās saņemti 7973 pieteikumi, kas par pāris procentiem pārsniedz pērnā gada rādītājus.

Līdzās ierasti populārākajām studiju programmām – Medicīna, Māszinības, Fizioterapija un Uzturs – šogad ar lielo studētgribētāju interesi izceļas arī sociālo zinātņu programmas, tostarp, Multimediju komunikācija un Psiholoģija. Krasais intereses kāpums varētu būt saistīts ar šogad pirmoreiz piešķirtajām valsts budžeta vietām RSU sociālo zinātņu studiju programmās.

Līdzīgi kā citus gadus arī šogad pamatstudiju programmu vidū vislielākais pieteikumu skaits (1297) saņemts programmā Medicīna. Tālāk seko Māszinības (555), Fizioterapija (569), Uzturs (466), Farmācija (284) un Zobārstniecība (249).

Pateicoties valsts budžeta vietām, kas piešķirtas, sākot ar šo gadu, izteiktu pieteikumu skaita kāpumu piedzīvojusi arī Komunikācijas fakultātes īstenotā studiju programma Multimediju komunikācija (511) un Psiholoģija (440), kā arī Juridiskās fakultātes studiju programma Tiesību zinātne (289) un Eiropas studiju fakultātes programmas Starptautiskais bizness un jaunuzņēmumu darbība (241), kurā studijas notiek angļu valodā, un Starptautiskais mārketings un reklāma (228).

Tikmēr maģistrantūras līmenī visvairāk pieteikumu saņemts programmās Mākslas terapija, Tiesību zinātne, Veselības vadība, Sabiedrības veselība, Rehabilitācija un Komunikācija un mediju studijas. Atsevišķu maģistra studiju programmu maksas studiju vietās jauno studentu uzņemšana vēl turpinās.

Paralēli RSU norisinās uzņemšana doktorantūrā un rezidentūrā. Pašlaik RSU norisinās arī ārvalstu studentu vasaras uzņemšana, kas noslēgsies augusta vidū. Šovasar RSU plāno uzņemt vairāk nekā 400 ārvalstu studentu.