Pētniecība

Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) studentu zinātniskā darbība noris visos studiju līmeņos – gan pamatstudiju programmās, gan maģistrantūrā un doktorantūrā. Lai veicinātu vēl plašāku iesaisti un palīdzētu spert pirmos soļus pētniecībā, RSU šajā akadēmiskajā gadā īstenos jaunu projektu – lekciju un praktisko semināru ciklu Absolventu asociācijas Pētnieku akadēmija, kas aptvers tādus jautājumus kā pētniecības pamatprincipi, zinātnes komunikācija, ievads statistikā un publiskā runa. Pētnieku akadēmija, kurā dalība ir bez maksas, ir atvērta gan RSU studentiem, gan citiem interesentiem.

"Studentu aktīvāka iesaiste pētniecībā ir viens no Rīgas Stradiņa universitātes stratēģiskajiem mērķiem. Lai audzētu savu studentu pētnieciskos muskuļus, liksim lietā dažādus instrumentus, tostarp Pētnieku akadēmiju," saka RSU Absolventu asociācijas valdes priekšsēdētājs Dins Šmits. Pirmos augļus – lielāku studentu iesaisti – šis projekts varētu nest jau 2019. gada aprīlī, kad Zinātnes nedēļas ietvaros norisināsies RSU starptautiskā zinātniskā konference un RSU studentu starptautiskā zinātniskā konference.

Lai arī Pētnieku akadēmija ir atvērta jebkura studiju līmeņa interesentiem, saistošāka tā būs jaunāko studiju gadu studentiem. Projekts sastāv no publiskajām lekcijām, kas pieejamas ikvienam interesentam, un slēgtiem, vien RSU studentiem paredzētiem praktiskiem semināriem. Lekcijās spilgtu RSU docētāju vadībā interesenti varēs iepazīt pētniecības pamatprincipus, zinātnes komunikācijas kanālus un instrumentus, statistikas pamatus, uzklausīt agrīni pētniecību sākušu docētāju iedvesmas stāstus un uzlabot savas publiskās runas prasmes. Savukārt semināros tiks vētīts tēžu saturs un noformēšana, pētījuma prezentēšana, tā tapšanas juridiskie aspekti un pētniecības pieejamība.

Sīkāka informācija par lekcijām un semināriem, kas notiks no oktobra līdz martam, pieejama RSU mājaslapā.
Lai apmeklētu lekcijas, iepriekšēja reģistrācija nav nepieciešama, savukārt semināru apmeklējumam studenti aicināti reģistrēties no 17. līdz 21. septembrim RSU mājaslapā.

Projektu iniciējusi, kā arī saturiski un finansiāli atbalsta RSU Absolventu asociācija, īstenojot to sadarbībā ar RSU Studējošo pašpārvaldi.