Pārlekt uz galveno saturu
Skolēniem

No 7. līdz 11. augustam Bērnu un jauniešu biedrība Skrejceļš sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Liepājas filiāli un Liepājas Bērnu un jauniešu centra struktūrvienību Jauniešu māja organizēja Jauniešu profesionālās ievirzes dienas veselības aprūpē Liepājas 10. – 12. klašu skolēniem.

15 projekta dalībnieki iepazina medicīnas darbinieku ikdienas dzīvi, profesijas specifiku, darbojoties praktiski RSU Liepājas filiālē, Liepājas Reģionālajā slimnīcā, Piejūras slimnīcā, zobārstniecībā Libau dental un citās Liepājas veselības aprūpes iestādēs, kā arī apmeklēja RSU Anatomijas muzeju un ieguva zināšanas RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā.

Projekta mērķis bija rosināt Liepājas skolu jauniešu interesi par medicīnas jomu un sniegt zināšanas, kas ļautu skolēniem veiksmīgāk izvēlēties nākotnes profesiju.

Jaunieši projektu novērtēja ļoti pozitīvi. Topošais mediķis Jegors Pņovs: “Projekts attaisnoja manas cerības vairāk, nekā es biju cerējis.

Nekad dzīvē nedomāju, ka piecas vasaras dienas var pavadīt tik produktīvi. Visas apmeklētās iestādes, visi cilvēki un nodarbības bija katrs savā ziņā interesants.”

“Vienreizēja pieredze, nebijušas emocijas, jauni draugi un zināšanas, kas noderēs gan skolā, gan dzīvē. Izzināju sevi vairāk, paplašināju zināšanas psiholoģijā, uzzināju par visu to, ko jau sen gribēju zināt, tas man arī palīdzēja pašai mentāli.

Sapratu, kas mani nepavisam neinteresē, un tas ir ļoti liels pluss.

Darbojoties zobārstniecībā, sapratu, kuras profesijas mani piesaista. Iemācījos izkāpt no savas komforta zonas,” savus lielākos ieguvumus projekta laikā uzskaitīja Karīna Porcika.

Projektu finansiāli atbalstīja Liepājas valstspilsētas pašvaldības administrācija.