Izstādes

No 10. janvāra līdz 27. martam Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) centrālajā ēkā (Dzirciema ielā 16), vitrīnā pie aulas, apskatāma RSU Vēstures muzeja izstāde Svaru zāle.

Svari kā masas noteicējs

RSU Vēstures muzejā ir daudzveidīgu svaru kolekcija. Tā sākusi veidoties ap 2009. gadu, kad muzejs vairumu no tiem saņēma no Farmācijas fakultātes. 20. gadsimtā tie izmantoti studiju procesā, lai svērtu dažādas vielas.

Svari kā muzeja kolekcijas priekšmets

RSU Vēstures muzejs kā kultūrvēsturiskā mantojuma dokumentēšanas un saglabāšanas struktūrvienība veido krājumu, ņemot vērā noteiktus principus, lai tā saturs, nozīme un apjoms spētu vēstīt par augstskolas institucionālo attīstību, studiju, zinātnes un ārpus studiju aktivitātēm. Izstādē skatāmie svari kā mācību procesā lietotas ierīces veido daļu no kolekcijas Studiju, pētnieciskās un akadēmiskās darbības vēsture, taču vienlaikus tie var būt attiecināmi arī uz kolekciju Struktūrvienību vēsture, jo kalpojuši par inventāru Zāļu formu tehnoloģijas katedrā un Farmācijas ķīmijas katedrā.

Svaru kā simbola pārnestā nozīme

• Mēs apspriežam SVARĪGUS jautājumus
  • Mēs apSVERAM vai izSVERAM iespējas
  • Mēs tiecamies pēc harmoniska līdzSVARA dzīvē u. tml.
  • Mēs kaut ko liekam vai metam SVARU kausos, lai izvērtētu, salīdzinātu u. tml.

svaru_zale_rsu_vestures_muzeja_izstade-lead.png