Darbiniekiem

Šonedēļ Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) biznesa inkubators B-Space laiž klajā podkāstu Ugunskura sarunas. Podkāsts radīts uzņēmējdarbības vides iepazīšanai, un tajā ik mēnesi plānots iztaujāt uzņēmējus par to, kas biznesa veiksmes stāstos mēdz palikt aizkadrā. Ugunskura sarunas veido B-Space komanda kopā ar RSU studentu mediju Skaļāk, un to iespējams klausīties populārākajās podkāstu vietnēs Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts, kā arī RSU studentu medijā.

Podkāsta pirmajā sērijā viesojas jaunuzņēmējs Ģirts Ozoliņš – līdzdibinātājs un direktors Lielbritānijā izveidotajam jaunuzņēmumam Uppo, kas ražo unikālas ergonomiskas aproces datorlietotājiem. Šobrīd Ģirts kā biznesa līderis komercializācijas jautājumos darbojas arī Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūtā, kur zinātnieku komandām palīdz attīstīt biznesu astronomijas un lāzeru metroloģijas jomās. Iepriekš strādājis Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Radošo industriju inkubatorā, konsultējot jaunos uzņēmējus un palīdzot attīstīt viņu biznesa idejas. Kā Ģirts pats saka, viņš nav no tiem, kurš allaž zinājis, par ko vēlas kļūt. "Esmu svaidījies no viena darba uz otru dažādās jomās. Un domāju, ka tas nav slikti. It īpaši, ja katrā jomā esmu guvis pieredzi, ko varu izmantot citviet," norāda Ugunskura sarunu 1. sērijas viesis. Vienlaikus caur šo pieredzi viņš nonācis pie atziņas, ka negrib strādāt algotu darbu – Ģirta ieskatā tā ir laika zagšana sev, vairojot citu labklājību. Podkāstā viņš runā arī par laika plānošanu, mākslu pateikt "nē" un prioritāšu salikšanu, kā arī par savu spēju un pieejamo resursu efektīvāku izmantošanu.

Ugunskura sarunu namatēvs ir B-Space mentors Kristaps Zaļais, kurš vada ne vien RSU studiju programmu Starta uzņēmējdarbības vadība, bet arī Laurenču sākumskolu Siguldā. Kristaps kā jaunais līderis izglītībā un zinātnē iekļuvis arī žurnāla Forbes Latvijā veidotajā topā 30 līdz 30. Ideja par podkāstu Kristapam radās, iedvesmojoties no pasaules tendencēm: “Inkubatorā mēs cenšamies iet līdzi laikam un maksimāli izmantot mūsdienīgas platformas, lai uzrunātu un ieinteresētu plašāku auditoriju uzņēmējdarbībai.” Podkāsts tēmēts inovāciju, līderības un uzņēmējdarbības veicināšanai ne vien RSU studentu vidū, bet arī plašākā publikā. Podkāstu veido arī Andra Strautiņa, Ričards Vasiļjevs, Krišjānis Bite un Diāna Surgunte.