Par mums medijos
Atbalsts Ukrainai

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) jau kopš pirmās kara dienas ukraiņu studentiem sniedz gan emocionālo, gan finansiālo atbalstu, piedāvājot stipendijas, atlaides studiju maksai un kopmītnei. Tāpat RSU ir gatava nodrošināt studiju vietas tiem ukraiņu studentiem, kuri nonāks pie mums bēgļu gaitās.

Latvijas Radio tikās ar RSU studentēm Jeuvhēniju Demidovu (Yevheniia Demydova) un Katerīnu Perepiču (Kateryna Perepichai), kuras studē medicīnu un kuru ģimenes, draugi un paziņas joprojām atrodas Ukrainā.

rsu_ukrainu_studentes.jpgFoto no Latvijas Radio arhīva

“Bija septiņi no rīta, es joprojām gulēju gultā un tad redzēju, ka man ir zvanījusi mamma, bet viņa man nebija zvanījusi caur internetu, jo es vienmēr to izslēdzu, ejot gulēt, tāpēc es sapratu, ka ir noticis kas slikts. Piezvanot viņa man teica: “Katja, neuztraucies, bet ir sācies karš”,” atceras studente Katja.