Sabiedrības veselība

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) jau otro gadu piedalījās Latvijas Veselības nedēļā, kas noritēja no 27. maija līdz 2. jūnijam. Šogad Veselības nedēļā īpaša uzmanība tika pievērsta jautājumam, kā mudināt bērnus un jauniešus būt fiziski aktīviem. Statistikas un pētījumu dati liecina, ka pēdējo gadu laikā Latvija ir to Eiropas valstu pulkā, kur visstraujāk pieaug bērnu aptaukošanās un ir mazkustīgs dzīvesveids – tikai piektajai daļai skolēnu ir pietiekamas fiziskās aktivitātes. RSU studiju programmu Veselības sports un Veselības sporta speciālists absolventu un studentu vadībā notika vairākas nodarbības, lekcijas, kā arī tika sagatavots video par aktīva dzīvesveida veicināšanu bērniem.

Studiju programmas Veselības sporta speciālists absolvente Kristīne Kraukle RSU sadarbības skolā – Rīgas 41. vidusskolā novadīja vairākas fitnesa nodarbības 6.–7. klases skolēniem, rādot, kādus vingrinājumus var veikt ikdienā. K. Kraukle arī viesojās Māmiņu klubā, stāstot par bērnu fiziskās aktivitātes iespējām pirmsskolas vecumā, kā arī novadot praktisko nodarbību. Viņas sniegtie padomi apkopoti video Kā vingrot kopā ar bērnu: iesaka RSU sporta veselības eksperts.

Savukārt RSU studiju programmas Veselības sports studente, alpīnisma un kāpšanas sporta trenere Gundega Meļķe interesentiem piedāvāja lekciju Nāc kāpt! par alpīnismu, sporta tūrismu, kāpšanas sportu un iespējām ar to nodarboties.

Šogad Latvijas Veselības nedēļa notika jau astoto reizi starptautiskā projekta NowWeMove ietvaros, kura mērķis ir popularizēt veselīgu dzīvesveidu un iesaistīt pēc iespējas vairāk cilvēku sportiskās, veselīgās un fiziskās aktivitātēs. To organizē Latvijas Tautas sporta asociācija sadarbībā ar Starptautisko Sporta un kultūras asociāciju. Veselības nedēļai veltītie pasākumi norisinās vairākās Eiropas valstīs vienlaikus.