Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem
Doktorantiem
Pētniecība
Rezidentūra

Vertikāli integrētā projekta (VIP) Psiholoģiskā palīdzība un pašpalīdzība trīs komandu vadītāji aicina pieteikties jaunus dalībniekus.

rsu_nap_esf.jpg

Par VIP komandas dalībnieku var pieteikties ikviens RSU students no visām programmām, tostarp doktoranti un rezidenti. Galvenais nosacījums ir interese par komandas pētījuma tematu, vēlme aktīvi darboties un veikt pašam savus pētījumus.

  • Iegūsi pieredzi pētniecības veikšanā
  • Veiksi pētniecības aktivitātes attiecīgās jomas ekspertu uzraudzībā
  • Sagatavosi zinātnisko rakstu vai piedalīties konferencēs ar saviem vai komandas pētījuma rezultātiem
  • Varēsi tupināt pētniecisko darbu par izvēlēto tematu ilgtermiņā
  • Sastapsi komandas biedrus ar līdzīgām interesēm no citām nozarēm
  • Lietderīgi pavadīsi laiku

Pieteikties (līdz 25. janvārim)

Saņemsi atbildi vienas nedēļas laikā pēc pieteikšanās beigām. Galvenais vērtēšanas kritērijs – motivācija būt daļai no izvēlētās komandas.

vip_logo_krasains.jpg

VIP "PSIHOLOĢISKĀ PALĪDZĪBA UN PAŠPALĪDZĪBA"
  • Komandas vadītāja: prof. Kristīne Mārtinsone

Komandas darbības mērķis ir sniegt iespēju dažādu studiju programmu studējošajiem apgūt kompetenci starpdisciplināri sadarboties pētniecības darba realizēšanā un organizēšanā, tostarp pētījumu rezultātu izplatīšanā, psiholoģiskās palīdzības jomās.

  • Pieteikties aicināti
    • doktoranti, kuru pētnieciskais darbs saistīts ar dotajām tēmām
    • psiholoģijas, veselības aprūpes un izglītības virzienā studējošie

Praktiskais darbs notiks mazākās apakšgrupās par izvēlēto tēmu

  • 1. grupa. Kognitīvo procesu izpēte un veselīga novecošanās (K. Šneidere). Sabiedrības novecošanās un Covid-19 radītās ietekmes izpēte ir kļuvušas par vienu no pētniecības prioritātēm. Pētījumu skaits kognitīvajā un neiropsiholoģijā Latvijā joprojām ir neliels, tādēļ šīs darba grupas mērķis ir īstenot jaunus pētnieciskos darbus šajās jomās, īpaši pievēršot uzmanību starpdisciplinaritātei. Grupā aicināti gan bakalaura, gan maģistra līmeņa studenti ar interesi īstenot savu pētniecisko darbību kognitīvo testu izstrādē un adaptācijā, atmiņas izpētē, objektīvo mērījumu pielietošanā pētniecībā, kā arī veselīgas novecošanās faktoru izpētē
  • 2. grupa. Profesionālā darbība un pašpalīdzība pārmaiņu laikā (K. Mārtinsone). Kursam var pieteikties motivēti studējošie, kuri vēlas attīstīt savas pētniecības, laika plānošanas, sadarbības komandā un prezentēšanas prasmes, izstrādājot savu bakalaura vai maģistra darbu. 
  • 3. grupa. Dzīvesspēks, līdzjūtība pret sevi un veselības uzvedība (E. Zelčane). Šajā VIP komandā pētīsim dzīvesspēka un līdzjūtības pret sevi saistību ar dažādiem mainīgajiem, īpašu akcentu liekot uz dzīvesspēka un līdzjūtības pret sevi ietekmi uz veselības uzvedību cilvēkiem ar hroniskām saslimšanām. Komandā aicināti pieteikties psiholoģijas bakalaura programmas studenti, kuri vēlas izstrādāt savus kursadarbus un bakalaura darbus par šo tēmu, kā arī citi interesenti, kuri jau strādā pie saviem projektiem par līdzīgām tēmām un vēlas iegūt atgriezenisko saiti grupā.
4. grupā (Profesionālā identitāte un tās pārmaiņas digitalizācijas laikā (E. Akmane)) un 5. grupā (Uz mūziku balstīta izvērtēšanas instrumenta izveide un aprobācija (J. Duhovska)) jauni dalībnieki šajā semestrī netiek uzņemti.
Pieteikšanās citos VIP tiks izsludināta janvāra beigās.

RSU vertikāli integrēti projekti tiek īstenoti ESF līdzfinansētā projekta Pārvaldības procesu pilnveide un studiju programmu satura modernizācija Rīgas Stradiņa universitātē (Nr. 8.2.3.0/18/A/011) ietvaros.