Pārlekt uz galveno saturu
Skolēniem

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā 8. maijā norisinājās Jauno mediķu akadēmijas Valmieras filiāles noslēguma pasākums, kurā pulcējās jaunieši no Valmieras. Visa mācību gada garumā RSU docētāju un ārstu vadībā viņi iepazina mediķa profesiju un guva pirmo ieskatu traumatoloģijā, ķirurģijā, anestezioloģijā, stomatoloģijā, rehabilitācijā, māszinībās un citās jomās.

RSU Jauno mediķu akadēmija (JMA) ir neformālās izglītības projekts, kas tika aizsākts 2014. gadā. Tas ir domāts 11. un 12. klases skolēniem, kuri apsver iespēju kļūt par mediķiem. Sākotnēji nodarbības notika tikai Rīgā, taču, reaģējot uz lielu skolēnu interesi, 2016. gadā tika izveidota pirmā JMA reģionālā filiāle, kas ir bāzēta Valmieras Valsts ģimnāzijā. Divu gadu laikā nodarbību cikls ir pulcējis teju 100 vidusskolēnu no Valmieras vidusskolām.

JMA nodarbības Valmierā notika no oktobra līdz aprīlim, reizi mēnesī darbdienu vakaros. Pasākuma noslēgumā 8. maijā jaunieši tikai uzaicināti uz RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centru, lai saņemtu sertifikātu par JMA absolvēšanu. Pasākuma ietvaros JMA dalībniekiem bija iespēja izmēģināt mulāžas, mācību lelles un simulatorus, kas tiek izmantoti studiju procesā, apgūstot nepieciešamās zināšanas, iemaņas un prasmes darbam ar pacientu.

RSU veselības studiju prorektors prof. Guntis Bahs uzsver, ka dalība JMA ir iespēja jaunietim – topošajam studentam – pirms nozīmīgā lēmuma pieņemšanas par studiju virzienu saprast, vai viņš tiešām grib kļūt par ārstu, jo šis lēmums ietekmē viņa un viņa ģimenes turpmāko dzīvi. "Šī ir lieliska iespēja ieskatīties medicīnas studiju aizkulisēs un tikties ar universitātes docētājiem. Savukārt universitātei akadēmija ļauj piesaistīt Latvijas motivētākos studentus, kas, kā ceram, samazinās studentu atbirumu pirmajā kursā".

Pieteikšanās nākamajai JMA sezonai norisināsies šā gada septembrī.