Sports

Godinot sporta lauriem bagātākos Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studentus, 1. jūnijā augstskolā norisinājās sezonas noslēguma individuālo sportistu, RSU komandu un treneru sveikšana, kas pulcēja ap 100 dalībnieku, tostarp arī studentus no Zviedrijas, Somijas un Vācijas. Kā norādīja RSU rektors profesors Jānis Gardovskis, RSU profesionālais sniegums sporta arēnā strauji uzlabojies un arvien vairāk studentu, kas startē ar RSU vārdu, triumfē gan nacionāla, gan starptautiska līmeņa sacensībās.

Individuālajos sporta veidos tika sumināti 17 sportisti: džudo šogad laurus plūkusi Patrīcija Žakvelīna Dezirē Heidemane (Patricia Jacqueline Desiree Heidemann), spēka trīscīņā – Sofija Vostrecova, galda tenisa dubultspēlēs – Ailīna Haistere (Aileen Heister) un Lisa Hemmersbaha (Lisa Hemmersbach), svarcelšanā – Johanna Tammela (Johanna Tammel) un Ieva Pikse, vieglatlētikā – Anna Paula Auziņa, Dana Vasiļenko, Beatrise Upeniece, Anna Tūlia Olkonena (Anna Tuulia Olkkonen) un Jāko Nieminens (Jaakko Nieminen), savukārt peldēšanā Dārta Eleonora Dakse, Simona Laura Kozlovska, Laura Slavinska, Viktorija Paegle, Diāna Ņikitina un Katarīna Sofija Zdolseka (Katarina Sofia Zdolsek). Sportisti plūkuši laurus gan Lattelecom Rīgas maratonā, gan maija nogalē aizvadītajā Latvijas XXVII Universiādē un SELL Studentu spēlēs.

Komandu sporta veidos tika godinātas septiņas RSU komandas, kas guvušas ievērojamus panākumus aizvadītajā akadēmiskajā gadā: RSU izlase estētiskajā vingrošanā (trenere – Maruta Hoferte), vīriešu futbola komanda RSU/BAO Dobele (treneris – Aleksandrs Radčenko), vīriešu florbola komanda RSU/Babīte (treneris – Reinis Rugājs), sieviešu volejbola komanda RSU/MVS(trenere – Inguna Minusa), vīriešu basketbola komanda RSU un sieviešu basketbola komanda RSU (abas – trenera Aivara Vīnberga vadībā) un sieviešu basketbola komanda RSU-2 (trenere – Daina Lazdeniece-Auniņa).

Sporta dzīvi augstskolā organizē RSU Sporta klubs; vairāk par kluba aktivitātēm lasiet tā mājaslapā.