Starptautiskā sadarbība
EIT Health

15. jūnijā Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta veselības kopienas (EIT Health) Latvijas pārstāvniecība, kura atrodas Rīgas Stradiņa universitātē, rīkoja meistarklasi Finansēšanas izaicinājumi un iespējas veselības aprūpes jaunuzņēmumiem (Funding challenges and opportunities for start-ups in healthcare). Meistarklase atklāja jaunu EIT Health pasākumu ciklu Brain food for innovators.

EIT Health Latvijas pārstāvniecības iepriekš veiktā izpēte rāda, ka Latvijas veselības aprūpes jaunuzņēmēji vēlas papildināt zināšanas dažādās uzņēmējdarbības jomās. Viena no tām ir finanšu un investīciju piesaiste. Tādēļ EIT Health Latvijas pārstāvniecība aicināja Oksfordas Universitātes dibinātās globālās uzņēmējdarbības konsultāciju kompānijas Oxentia operatīvo direktori Holiju Annu Boldvinu (Holly Ann Baldwin) dalīties pieredzē par šo jomu un atbildēt uz Latvijas jaunuzņēmēju jautājumiem.

Meistarklases laikā H. A. Boldvina definēja dažādus investīciju avotus un to atšķirības, analizēja finanšu problēmas, kuras raksturīgas veselības aprūpes jaunuzņēmumiem, kā arī runāja par investīciju iespējām 2021. gadā un nākotnes tendencēm.

holly-ann-baldwin.png

Finansējuma avota izvēle jaunuzņēmumam ir atkarīga no vairākiem faktoriem – inovācijas stadijas, kurā atrodas projekts, nepieciešamās summas, termiņa, riska u. c. Šo avotu atrašana veselības aprūpes inovāciju jomā ir izaicinājumiem bagāta, taču pašreiz strauji paveras dažādas jaunas iespējas. Ir svarīgi neaizmirst, ka mūsu pamatmērķis ir palīdzēt pacientiem un attīstīt viņiem nepieciešamos produktus un pakalpojumus.

H. A. Boldvina

H. A. Boldvinai ir vairāk nekā 15 gadu pieredze tehnoloģiju komercializācijā, konsultējot jaunuzņēmumus, globālās organizācijas, valsts institūcijas, privātos un universitāšu klientus Eiropas Savienībā, Amerikas Savienotajās Valstīs un Āzijas un Klusā okeāna reģionā.

EIT Health Latvijas pārstāvniecība plāno ciklu Brain Food for Innovators turpināt, meistarklases tēmas balstot uz Latvijas inovatīvo jaunuzņēmēju vajadzībām.

Plašāka informācija par EIT Health pieejama pa e-pastu eithealthatrsu[pnkts]lv, kā arī vietnē www.rsu.lv/starptautiska-sadarbiba/eit-health-ris-centrs.